REKLAMA

Niespodziewane hamowanie polskiego przemysłu

2016-08-01 09:30
publikacja
2016-08-01 09:30
YAY Foto

Wskaźnik PMI dla Polski w lipcu spadł do 50,3 pkt. z 51,8 pkt. w czerwcu - podała firma badawcza Markit.

Z konsensusu przygotowanego przez PAP wynika, że analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 51,8 pkt.

"Ostatnie badania wykazały tylko nieznaczną poprawę warunków gospodarczych w polskim sektorze przemysłowym, przy czym wzrost poziomu zatrudnienia wzrósł, a czas dostaw się wydłużył. Dwa z głównych subindeksów głównego wskaźnika - wielkość produkcji i nowe zamówienia - miały negatywny wpływ na lipcowy odczyt. Ostatni wynik był najsłabszy w obecnym 22-miesięcznym okresie pozytywnych odczytów, a także równy ze średnią z badań długoterminowych" - napisano w komentarzu do publikacji.

/ Bankier.pl

Autorzy badania oceniają, że czynnikiem mającym największy wpływ na ogólny stan gospodarki w sektorze był spadek liczby nowych zamówień, który odnotowano pierwszy raz od września 2014.

Wskaźnik liczby nowych zamówień eksportowych zarejestrował pierwszy spadek od września 2015 roku.

"Lipcowe spowolnienie napływu nowych kontraktów spowodowało przestój we wzroście wielkości produkcji, która w czerwcu zwiększyła się 21. miesiąc z rzędu, osiągając najdłuższy okres ekspansji od ponad czterech lat" - dodano.

Ponadto oceniono, że najbardziej pozytywne wyniki lipcowych badań wiązały się z szybkim wzrostem poziomu zatrudnienia. Polskie firmy tworzą nowe miejsca pracy nieprzerwanie od trzech lat. (PAP)

nik/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (54)

dodaj komentarz
~PrawdaPolska
A odpowiedzcie sobie na pytanie:
*Kto to jest polityk?
*Znacie któregoś który mówi całą prawdę i zawsze dotrzymuje słowa?
*Z tych sławnych polityków których znacie czy wiecie że doszli tam gdzie doszli poprzez zatrucie kontr-kandydatów rujnujac ich zycia osobiste i dążąć do celu po trupach podkładajać
A odpowiedzcie sobie na pytanie:
*Kto to jest polityk?
*Znacie któregoś który mówi całą prawdę i zawsze dotrzymuje słowa?
*Z tych sławnych polityków których znacie czy wiecie że doszli tam gdzie doszli poprzez zatrucie kontr-kandydatów rujnujac ich zycia osobiste i dążąć do celu po trupach podkładajać świnie i kłamiąc oraz donosząc...?
*stąd nie dziwcie się że jest jak jest....czas rozliczeń przyjdzie na następnych wyborach i tyle...i tak w kółko...stąd rada dla ludzi... rób wszystko poprawnie to władza Ci nie groźna tylko sprzymierzeńcem Twiom będzie! Czy komuna czy radykał wszystko jedno bo sa zasady!
~rt5
eee fusy i starchy na lachy
jak spadnie do 30 to bedzie news.
to znaczy ze PRACODAWCY beda sie obawiac
~lecznicaPISu
Mnie już nic nie zdziwi.

DETERMINACI poprzez „wyłączenie” TK zmienili zasady gry, a programy: 500+(podatek bankowy, handlowy, mieszkanie+,1000+ dla frankowicza, wcześniejsza emerytura) ustawili kierunek, w który DOMINACI mogą odnieść sukces. Coraz więcej wątpliwości pojawia się, czy DETERMINANCI średnio, czy
Mnie już nic nie zdziwi.

DETERMINACI poprzez „wyłączenie” TK zmienili zasady gry, a programy: 500+(podatek bankowy, handlowy, mieszkanie+,1000+ dla frankowicza, wcześniejsza emerytura) ustawili kierunek, w który DOMINACI mogą odnieść sukces. Coraz więcej wątpliwości pojawia się, czy DETERMINANCI średnio, czy długoterminowo wygrają. Wygrana ich to oczekiwanie wzrostów poparcia społecznego, przy zachowaniu akceptacji międzynarodowego środowiska „traktatowego” dla tak prowadzonej gry.

Skutki takiego rozdania widać w REALU:

-średnioważony koszt kapitału WACC __rośnie__. jest istotny dal polskich przedsiębiorców
zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku. Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

- OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone. Koszt prowadzenia rachunków bankowych i prawie wszystkich produktów kredytowych

myślę, że bez tych działań DETERMINANTÓW rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 120 pkt. bazowych niżej.

AKTYWA polskie w promocji: grunty, GPW, obligacje, fabryki, mieszkania, domy wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE..

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Sądzę, że znajdujemy się w fazie przed inkubacyjnej znacznych realnych problemów lub nadchodzących przesileń.
~takitam
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-dalej-z-polska-gospodarka-7415580.html?comments=1#boxArticleComment
-zbyszek1
Nie posądzam ich o świadome działanie. Oni po prostu robiom tak jak umiom. Jak powiedział mi murarz który poprawiał po poprzedniku: zrobił jak umiał, lepi jak umi nie zrobi.
~gingerx
znowu ten troll, który od miesięcy zaśmieca forum bankiera. naoglądał się TVNu i naczytał gazety wybiórczej. jak się gówno czyta to się gówno wie
~lecznicaLEMINGOZY
takie pseudo wyliczenia na potrzeby PO, Swetru i alimenciarza ze śmirdzącą bródką możesz sobie wsadzić w du....
~niepelnosprawny_org
obnizają CIT i inne dla firm chcialem zaznaczyc....
~Fakty odpowiada ~lecznicaLEMINGOZY
Przedstaw swoje wyliczenia a nie obrażaj. Może pokaż nam jak pan Morawiecki chcę uzyskać 1,5 bln na inwestycje w 4 lata.
~lecznicaLEMINGOZY odpowiada ~Fakty
Analityku od siedmiu boleści, gdybyś był analitykiem a nie opłacanym propagandzistą, który dostaje gotowce to wiedziałbyś, że w życiu nie ma nic za darmo.a zatem skoro mi nikt nie płaci to nie mam zamiaru robić żadnych wyliczeń gratis.po drugie ty obrażasz o miesięcy zaśmiecając m in forum bankiera.taki mądry jesteś?Analityku od siedmiu boleści, gdybyś był analitykiem a nie opłacanym propagandzistą, który dostaje gotowce to wiedziałbyś, że w życiu nie ma nic za darmo.a zatem skoro mi nikt nie płaci to nie mam zamiaru robić żadnych wyliczeń gratis.po drugie ty obrażasz o miesięcy zaśmiecając m in forum bankiera.taki mądry jesteś?gdyby Cię chociaż na tydzień zamieniono na miejsca z Morawieckim to byś wykitował na miejscu("kozak w necie pi..a w swiecie) a państwo polskie upadłoby i nawet Niemcy nie zdążyli by skorzystać

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki