Dwie tanie sieci handlowe - Family Dollar Stores oraz Coscto – pochwaliły się kwartalnymi zyskami przewyższającymi prognozy analityków. Coscto zarobił na czysto 374 mln dolarów, czyli tylko o 6% mniej niż rok temu, zaś wynik rzędu 85 centów na okazał się o osiem centów wyższy od oczekiwań. Z kolei Family Dollar zwiększył zyski o 13%. Obie sieci spodziewają się też kilkuprocentowego wzrostu obrotów w ostatnich miesiącach roku.
Pozytywnie zaskoczył też koncern Monsanto, który jest największym na świecie sprzedawcą nasion i sadzonek. EPS wyniósł skromne dwa centy i był... dwa razy wyższy od prognoz analityków. Spółka podtrzymała też prognozy na rozpoczęty w październiku rok obrotowy na poziomie 3,1-3,3$ na akcję.
Niemniej jednak te informacje nie pozwoliły wygenerować wzrostów na szerokim rynku. Po 30 minutach handlu indeks S&P500 tracił 0,1%, a Nasdaq zniżkował o niespełna 0,1%. Dow Jones notował spadek o 0,3%.
W gronie blue chipów wyraźnie słabiej radziły sobie akcje spółek telekomunikacyjnych. Notowania AT&T oraz Verizon Communications zniżkowały po przeszło 2%.
K.K.
































































