REKLAMA

Nauczyciele i rodzice żądają referendum

2017-06-21 13:10
publikacja
2017-06-21 13:10
fot. Dariusz Gorajski / FORUM

Dzisiaj o godzinie 17:30 pod Sejmem nauczyciele i rodzice będą pikietować pod hasłem "Żądamy referendum". Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zgadza się na brak referendum w sprawie reformy edukacji. 

/ www.znp.edu.pl

- 910 tysięcy obywatelek i obywateli podpisało się pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji. Od ponad dwóch miesięcy wniosek czeka w Sejmie na decyzję Marszałka Sejmu. Kolejne posiedzenie Sejmu przed nami i znowu referendum nie znalazło się w porządku obrad. Nie zgadzamy się na ignorowanie głosu blisko miliona Polek i Polaków! Żądamy referendum! - pisze na swojej stronie internetowej Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. 

Według danych ZNP w samej Warszawie w związku z reformą zostanie zwolnionych 1235 nauczycieli oraz 900 pracowników szkolnej administracji. 7000 dotknie redukcja etatów. Związek Nauczycielstwa Polskiego podaje, że najwięcej zwolnień będzie w województwach: mazowieckim, małopolskim, lubelskim, wielkopolskim i świętokrzyskim.

CBOS sprawdził, co Polacy sądzą na temat reformy edukacji. Z badania wynika, że większość ankietowanych (62 proc.) opowiedziała się za głosowaniem w ogólnopolskim referendum. Mniej niż jedna trzecia respondentów nie widzi natomiast takiej potrzeby. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~An134
Panowie i panie z bielmem na okach po blasku wspaniałej zmiany, trochę więcej krytycyzmu wobec nieomylnej władzy. Tak byle jakiego rządu nie było u nas nigdy. Bylejaki może tylko w bylejakość obrócić wasz ziemski padół. No ale jak to mówią prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż.......krótko, bieda nadciąga.
~Piotr
Aha to jak platforma oszustów nie jest u władzy to o każdej zmianie w oświacie będą decydowały referenda. Ok, tylko jedna informacja dla kwiczących świń i ryczących krów.Po pierwsze żeby referendum było ważne musi zaistnieć odpowiednio wysoka frekwencja (na co bym nie liczył) ,ale nawet wówczas do niczego to nie Aha to jak platforma oszustów nie jest u władzy to o każdej zmianie w oświacie będą decydowały referenda. Ok, tylko jedna informacja dla kwiczących świń i ryczących krów.Po pierwsze żeby referendum było ważne musi zaistnieć odpowiednio wysoka frekwencja (na co bym nie liczył) ,ale nawet wówczas do niczego to nie zobowiązuje rządu. Co najwyżej może być ta kwestia głosowana w sejmie. I oczywiście żeby urwał się ten żałosny skowyt to nie są to moje wymysły tylko tak mówi konstytucja. Żeby nie było. Osobiście jestem za reformą oświaty bo po tych gimnazjach i obecnych liceach to tylko głomby kapuściane wychodzą. Mam młodszego brata i widzę poziom jego edukacji to jestem załamany. Jak nauczycielom nie w smak że będzie mniej etatów to trudno. Takie życie. Nikt nigdzie nie ma dożywotnio zagwarantowanej posadki. ,,Czas więc opuścić ciepły kur.idołek"
~Boss
A jeszcze niedawno tak krytykowano gimnazja a teraz?? To nauczyciele nakrecaja afere...w głębokim powazaniu maja dobro dzieci tylko swoj wlasny interes podobnie jak górnicy...można sie z PiS nie zgadzac, ale to mieli wpisane w program wyborczy, wybrali wybory to go realizuja i nie trzeba tutaj referendum
~Andrzej-dwomarękami
Po co referendum? Partia rządząca realizuje swój program. Wygrała wybory. Jeśli by chciała zmienić program to być może powinna o to zapytać. Po co mącicie?
_jasko
Jeśli PiS chce realizować program to niech realizuje. Gdzie podniesiona wolna kwota od podatku? Gdzie obniżony VAT? Gdzie przewalutowanie kredytów walutowych po kursie zawarcia umowy?
A co do gimnazjów. Najwyraźniej przed wyborami PIS nie wytłumaczył suwerenowi co dokładnie chce zmienić i w jaki sposób.
Wracając
Jeśli PiS chce realizować program to niech realizuje. Gdzie podniesiona wolna kwota od podatku? Gdzie obniżony VAT? Gdzie przewalutowanie kredytów walutowych po kursie zawarcia umowy?
A co do gimnazjów. Najwyraźniej przed wyborami PIS nie wytłumaczył suwerenowi co dokładnie chce zmienić i w jaki sposób.
Wracając do programu. PiS podkreślał, że w przeciwieństwie do poprzedników będzie wypełniał wolę narodu wyrażaną również w referendach.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki