REKLAMA

Na Mazurach może powstać nowy park rozrywki

2022-06-27 09:30
publikacja
2022-06-27 09:30
Na Mazurach może powstać nowy park rozrywki
Na Mazurach może powstać nowy park rozrywki
fot. potowizard / / Shutterstock

Niebawem w Polsce może powstać kolejny duży park rozrywki w stylu Energylandii. O budowie myśli firma Ptak, prowadząca m.in. hale targowe Warsaw Expo pod Nadarzynem i wielkie centrum hurtowe czy park rozrywki Mandoria w Rzgowie. 

Jak donosi olsztyńska "Gazeta Wyborcza", Ptak SA został właścicielem 300 hektarów ziemi pod Olsztynkiem. Do nowego właściciela należy też większość linii brzegowej jeziorka Wenyk.

- Sądzę, że jest ogromna szansa, że w perspektywie czasu powstanie tutaj największy park rozrywki w Polsce - mówi gazecie Andrzej Abako, starosta olsztyński. Być może mowa już o roku 2024.

W planach jest postawienie urządzeń rozrywkowych, a w kolejnym etapie infrastruktury hotelowej. Park przyciągnąłby zapewne turystów wypoczywających na Mazurach. 

Ptak ma już doświadczenie w temacie parków rozrywki. Latem 2021 otwarto Mandorię, przestrzeń wystylizowaną na renesansowe miasto handlowe, które kosztowało ok. 110 mln zł. Znajdujący się na powierzchni 1,5 ha park zatrudnił wtedy ponad 100 osób. Docelowo park rozrywki Mandoria Miasto Przygód ma zająć teren 50 ha.

Mandoria

KaWa


Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ptokbentoniczny2
To jest polityka. Plebs lubi jak coś się buduje w okolicy. A to nowy park, a to plac zabaw, a to basen. A w portfelu bieda jak była tak jest. Ale motłoch klaszcze
jas2
Najlepiej: "żeby nie było niczego..."
bha
Byle ludzie mieli dodatkowo do wydania na tą zabawę kasę????? .
tymitun
Od kiedy Warmia to Mazury? Chociaż ostatnio ktoś poszedł dalej i już Żuławy nazwał Mazurami.
powiemwamcomysle
olsztynek to nie olsztyn i lezy na mazurach akurat

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki