REKLAMA

Energylandia 2 powstanie na Dolnym Śląsku

2021-09-16 10:34
publikacja
2021-09-16 10:34
Energylandia 2 powstanie na Dolnym Śląsku
Energylandia 2 powstanie na Dolnym Śląsku
fot. Energylandia / / Energylandia

Był złoty pociąg, jest zamek Książ, będzie gigantyczny park rozrywki w okolicach Białego Kamienia - Energy Resort. Zaangażowany w inwestycję jest właściciel Energylandii. 

Obecnie na terenie rozważanym pod inwestycje jest hałda, którą zarządza Eco Carbo Julia - donosi w swoim artykule "Gazeta Wrocławska". Jednak to nie wszystko. Pozostałe tereny zostałyby przekazane inwestorowi przez miasto. podpisano już nawet list intencyjny w tej sprawie. Przygotowaniem ich zajęłaby się wymieniona już Eco Carbo Julia. 

Co wchodziłoby w skład wałbrzyskiej Energylandii? Zaplanowano podział parku rozrywki na strefy tematyczne.  Byłyby i słoneczne Włochy i Egipt z piramidami i zasuszonymi na mumie faraonami. Obok ma powstać kreatywne centrum nauki i odkryć. Wśród atrakcji byłoby m.in. zwiedzanie kopalni, co stanowiłoby jeden z nielicznych wyjątków wśród parków rozrywki, gdyż odnoszący się bezpośrednio do historii miasta. Nie może też zabraknąć części z basenami i termami, stylizowanymi na tropikalny raj. Zapewne przyszłych odwiedzających ucieszy wiadomość, że "woda tryskałaby z tysiąca gejzerów". 

Oprócz tego gigantycznego placu zabaw, zadbano także o bazę gastronomiczną i noclegową. Ta druga została podzielona na dwie części: hotel stylizowany na Nowy Jork z lat 20 - tych ubiegłego wieku z restauracjami, salami konferencyjnymi i sklepami oraz "osiedla" domków jednorodzinnych typu bungalow.

Taka inwestycja oznaczałaby potężne zyski dla regionu. Energy Resort ściągnąłby turystów nie tylko z zachodniej Polski, ale także z Czech i Niemiec. Być może, dzięki bazie noclegowej, mogliby przyjeżdżać na dłużej i korzystać z atrakcji proponowanych przez region tj. podziemia Riese, Starą Kopalnie, Palmiarnię.

aw

Źródło:
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (6)

dodaj komentarz
wkupiesila
Bon turystyczny to tylko ostatnia dotacja. Przybytek został w większej części zbudowany ze środków europejskich dysponowanych przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego.
loool
Dostali z bonu turystycznego kilkadziesiąt mln zł , na które złożyli się wszyscy podatnicy. Tak to można się rozwijać. Socjalizm w rozkwicie. Ja nie mam zamiaru sponsorować zabawy Sebixom i Karynom z 5 - tka dzieci.
kochan
Jedz do Niemiec, będziesz sponsorował muchamedów, jak prawdziwy europejczyk, a nie jakiś wieśniak.
glowny_analityk_bankier_pl odpowiada kochan
Trafny komentarz. +

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki