Mostostal Warszawa liczy na wzrost portfela zamówień

2020-04-21 07:20
publikacja
2020-04-21 07:20

Mostostal Warszawa liczy w tym roku na dalszy wzrost portfela zamówień i co najmniej utrzymanie wyników finansowych - poinformował prezes Miguel Angel Heras Llorente. Jak dodał, wyzwaniem będą skutki epidemii koronawirusa.

/ Policja.pl

"Pomimo zidentyfikowanych zagrożeń naszym celem na rok 2020 jest dalszy wzrost portfela zamówień i utrzymanie, a nawet poprawa wyników finansowych. Chcemy go zrealizować poprzez konsekwentny rozwój we wszystkich obszarach biznesowych. Szczególną uwagę będziemy zwracać na skuteczność i jakość ofertowania, aby portfel zleceń budować w sposób bezpieczny. Specjalną uwagę położymy na dyscyplinę przy realizacji obecnych kontraktów" - napisał prezes Miguel Angel Heras Llorente w liście do akcjonariuszy.

Portfel zleceń Mostostalu Warszawa na koniec grudnia 2019 roku wyniósł 1,675 mld zł (bez zawieszonego kontraktu na realizację Elektrowni w Ostrołęce), natomiast portfel grupy wyniósł 1,925 mld zł. Jak podała spółka, wypełniają go kontrakty z sektora ogólnobudowlanego, przemysłowego, energetycznego i infrastrukturalnego.

"W naszej ocenie portfel zleceń, który zbudowaliśmy w ostatnich latach, pozwala na optymizm, zwłaszcza w kontekście spodziewanego spadku wartości produkcji budowlano-montażowej w Polsce oraz związanej z nim poprawy sytuacji na rynku materiałów, usług i pracy. Dodatkowo, szanse stwarza charakter rządowych i unijnych programów inwestycyjnych, zakładających dalszą rozbudowę sieci dróg, a także dalsze dostosowanie energetyki i przemysłu do norm emisji bezpośrednich" - napisał prezes.

Jak poinformował, wyzwaniem dla Mostostalu na ten rok będą skutki zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2.

"Już dzisiaj identyfikujemy i podejmujemy działania mitygujące w zakresie ryzyk opóźnień ze względu na czynniki o charakterze siły wyższej, tj. brak zachowania ciągłości w łańcuchach dostaw, zakłócenia ze strony podwykonawców, absencje pracowników spowodowane sytuacją epidemiczną, ograniczenia w funkcjonowaniu władzy publicznej, decyzje zmawiającego lub administracji państwowej o zawieszeniu prac, dalsze możliwe ograniczenia wprowadzane przez administrację państwową czy instytucje unijne" - napisał.

W ocenie spółki jest możliwe, że sytuacja będzie miała wpływ na liczbę ogłoszonych i rozstrzygniętych przetargów przynajmniej w okresie I półrocza 2020. Spółka przewiduje, że te przeszkody mogą mieć wpływ na jej wyniki w 2020 r., jednak na dzisiaj są one trudne do oszacowania.

W 2019 roku spółka miała 1,27 mld zł przychodów wobec ok. 1 mld zł sprzedaży w 2018 roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 10 mln zł wobec 24,6 mln zł straty przed rokiem. 

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki