REKLAMA

Modern Commerce chce w '24 zwiększyć przychody do 260 mln zł i EBITDA do blisko 30 mln zł

2021-06-22 10:14
publikacja
2021-06-22 10:14
Modern Commerce chce w '24 zwiększyć przychody do 260 mln zł i EBITDA do blisko 30 mln zł
Modern Commerce chce w '24 zwiększyć przychody do 260 mln zł i EBITDA do blisko 30 mln zł
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Modern Commerce w ramach nowej strategii planuje wzrost przychodów w 2024 roku do 260 mln zł z 128 mln zł przewidywanych w tym roku oraz EBITDA do blisko 30 mln zł z 8 mln zł planowanych w 2021 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Przyjęta strategia Modern Commerce w zasadzie opisuje trwającą już transformację, której kluczowym elementem jest przejecie właściciela marki Moliera2.com. Naszym celem jest zbudowanie wyjątkowego ekosystemu firm e-commerce działających w obszarze dóbr luksusowych i marek premium. Dzięki konsolidacji komplementarnych platform liczymy na wydłużenie cyklu życia produktów, wykorzystanie potencjału marketingowego oraz synergii logistyczno-operacyjnych. Chcemy stać się jednym z czołowych graczy na rynku e-fashion w Polsce" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym członek zarządu Modern Commerce Maciej Tygielski.

Przyjęty plan działań zakłada synergię serwisów z portfolio Grupy. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku nastąpi scalenie podmiotów: Moliera2, Mamissima oraz multibrandowego serwisu Zlotewyprzedaze.pl. Spółka zamierza osiągnąć korzyści skali i synergii operacyjnych pomiędzy platformami.

Modern Commerce przejmie 100 proc. udziałów spółki IT Fashion Polska Group & Partners, właściciela marki Moliera2.com za 100 mln zł. Równolegle zostaną przejęte pozostałe udziały należącej do Grupy spółki Mamissima z ekskluzywnymi produktami dla dzieci.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Modern Commerce zdecydowało o emisji do około 190,7 mln akcji (148.131.000 akcji serii O oraz 42.592.594 akcji serii P). Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na przejęcie właściciela marki Moliera2.com oraz na dokapitalizowanie i rozwój spółek zależnych, działalności operacyjną i inwestycyjną oraz refinansowania zobowiązań pożyczkowych i dalszy rozwój grupy Modern Commerce w obszarze e commerce fashion premium. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki