Kremlowscy doradcy: Zachód jest odpowiedzialny za epidemię HIV

Kremlowscy analitycy twierdzą, że to Zachód jest winien rozprzestrzenianiu się wirusa HIV w Rosji. Jak informuje dziennik Kommiersant, w ocenie rosyjskich ekspertów wzrost liczby zgonów jest już tak znaczący, że rząd powinien ogłosić stan epidemii AIDS. Gazeta przypomina, że już w ubiegłym roku o epidemii HIV mówił szef Federalnego Centrum do Walki z AIDS doktor Wadim Pokrowski.

Kremlowscy doradcy twierdzą, że to Zachód jest odpowiedzialny za epidemię HIV
Kremlowscy doradcy twierdzą, że to Zachód jest odpowiedzialny za epidemię HIV (YAY Foto)

Podczas spotkania z deputowanymi Moskiewskiej Dumy Miejskiej specjalista nazwał sytuację katastroficzną. Wtedy lokalni radni zlecili przygotowanie raportu na ten temat. Zadanie to powierzono ekspertom z Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych przy prezydencie Rosji. Jak poinformował Kommiersant, wczoraj dokument przedstawiono moskiewskim deputowanym.

Omawiająca wyniki kilkumiesięcznych badań wiceszefowa Instytutu Tatiana Guzienkowa stwierdziła, że "problem AIDS wykorzystywany jest przez Zachód jako element wojny informacyjnej". Podkreśliła ona, że międzynarodowa społeczność proponując Rosji wykorzystanie zachodnich doświadczeń w przeciwdziałaniu HIV, zamienia tę kwestię w problem politycznego przeciwstawiania się rosyjskiej niezależności.

Natomiast szef Instytutu Igor Biełoborodow stwierdził, że idea seksualnej edukacji młodzieży jest narzucana przez Zachód dla demograficznego powstrzymywania krajów, które traktowane są w kategoriach geopolitycznych konkurentów.

Kremlowscy eksperci uznali, że najlepszym sposobem profilaktyki HIV jest dwupłciowa, monogamiczna rodzina. Dodali też, że priorytetem nie powinna być walka z AIDS, ale z narkomanią i rozwiązłością.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski,Moskwa/mcm/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~plutarch

Wina Tuska !!! :-D

! Odpowiedz
1 5 ~qw

Hehehe, to dlaczego na tym Zgniłym Zachodzie liczba zarażonych jest wielokrotnie mniejsza?

! Odpowiedz
1 1 ~endi

bo zostali wysłani do Rosji aby zarażać ludzi :)

! Odpowiedz
5 10 ~klk

W Rosji jest więcej zarażonych wirusem hiv niż we wszystkich krajach Europy, USA i Kanady razem wziętych. Prostytutek w Rosji są miliony, ostatnie dane mówiły o 3 milionach, narkomanów 2 miliony, alkoholików 20 milionów. A szef urzędu statystycznego podał się do dymisji, bo nie mógł znieść fałszowania statystyk, kłamstw, jak sam to określił. Nawet w podrzędnym hoteliku proponują "dziewuszkę" do pokoju, prostytucja jest powszechna i stąd jest AIDS. Rosja jest zdemoralizowanym ateistycznym krajem, stad wódka, prostytucja i narkomania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~Dżejms

A komuna to nie proponowała wspólnych żon? Czy mnie pamięć myli? Więc co oni bełkoczą a Lenina trzymają ciągle w chłodziarce. Niech zaczną wreszcie od siebie - to katastrofa mentalna.

! Odpowiedz
2 4 ~asdf

Rosja jest prawosławna, tylko kilkanaście procent to ateiści, czyli znacznie mniej niż w wielu krajach Zachodu.

Problemem jest zwykła bieda, tak samo jak na Ukrainie i w Afryce, oraz właśnie brak edukacji. Jako że na edukację potrzeba pieniędzy, to wolą wydać na policję do bezcelowe ganiania narkomanów. Podwójny zysk - jest kozioł ofiarny, jest kim potem lać przeciwników władzy.

Na pozbycie się narkomanów mają takie same szanse jak z alkoholizmem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 11 ~erererer

po wyrafinowaniu propagandy można z pełną stanowczością stwierdzić że nadal sa takimi samymi podstępnymi komuninistycznymi zbrodniarzami jak kilkadziesiąt lat temu... rosja się nie zmienia

! Odpowiedz
7 10 ~koy

Koniecznie trzeba znaleźć winnego katastrofalnej sytuacji, tym bardziej, że Rosji nie stać na import drogich leków z Zachodu, a swoich to nie mają nawet bandaży.

! Odpowiedz
8 9 ~Jurii

A że Wschodu idzie samo dobro

! Odpowiedz
5 14 ~Jurek

Wiadomo ze zaraza idzie z zachodu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil