Kreml: Rosja odpowie na amerykańskie sankcje

Rosja odpowie na amerykańskie sankcje - zapowiedział kremlowski doradca Jurij Uszakow. Najbliższy współpracownik prezydenta Władimira Putina oświadczył, że Moskwa pracuje nad wariantami sankcji odwetowych.

(FORUM)


We wtorek amerykańska administracja objęła sankcjami Rosjan i rosyjskie organizacje związane z anektowanym Krymem i pogrążonym w wojnie Donbasem.

O retorsjach Moskwy w odpowiedzi na nowe sankcje Waszyngtonu mówił już wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W jego opinii działania Stanów Zjednoczonych oddalają nie tylko możliwość poprawy kontaktów rosyjsko-amerykańskich, ale również perspektywę uregulowania konfliktu na Ukrainie.

Reakcję na amerykańskie sankcje zapowiedział także wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Rjabkow. Jednocześnie minister obrony Federacji Rosyjskiej skrytykował Stany Zjednoczone i państwa NATO za - jak to ujął - prowokowanie napięć na granicach Rosji. Siergiej Szojgu oświadczył, że trudna sytuacja jest związana z aktywnością wojsk NATO w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i w Rumunii.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rei

Dajcie odwet za Krym czy Osetię. Przejmując np. Finlandię:-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil