REKLAMA

mBank pod kreską w III kwartale? Ponad miliardowe koszty ryzyka prawnego

2023-09-29 18:06
publikacja
2023-09-29 18:06

Koszty ryzyka prawnego mBanku związanego z kredytami walutowymi w CHF ujęte w III kwartale wyniosły 1.061 mln zł, szacowany wynik netto w tym okresie będzie ujemny - poinformował bank w komunikacie.

mBank pod kreską w III kwartale? Ponad miliardowe koszty ryzyka prawnego
mBank pod kreską w III kwartale? Ponad miliardowe koszty ryzyka prawnego
fot. Konektus Photo / / Shutterstock

Bank podał, że koszty te wynikają w głównej mierze z aktualizacji przewidywanego rozkładu wyroków sądowych, kosztu programu ugód oraz zmian innych parametrów modelowych i rynkowych.

mBank poinformował, że szacowany, wstępny wynik netto za III kwartał 2023 r. będzie ujemny, a wynik brutto dodatni.

"Jednocześnie Bank informuje, że w III kwartale 2023 r. pozytywne wyniki z działalności podstawowej były kontynuowane. Przy założeniu braku innych nieprzewidzianych negatywnych wydarzeń, oczekiwany wynik brutto za 9 miesięcy 2023 r. będzie dodatni, a wynik netto będzie bliski zera" - napisano w komunikacie.

Bank podał, że oczekuje współczynnika kapitału Tier I oraz łącznego współczynnika kapitałowego dla grupy w III kwartale 2023 r. na podobnym poziomie jak w II kwartale 2023 r.

"Obecne wymogi kapitałowe dla Grupy mBanku wynoszą 10,0% dla współczynnika kapitału Tier I oraz 12,3% dla łącznego współczynnika kapitałowego. Oczekuje się, że nadwyżki ponad wymogami kapitałowymi w III kwartale 2023 roku będą na tym samym lub zbliżonym poziomie do wartości za II kwartał 2023 roku. Współczynniki płynnościowe przewyższają wymogi regulacyjne" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
newcommer
To jeden z najgorszych banków. Kiedyś faktycznie miał GUI na poziomie, potem wymyślili odznaki za kredyt, opłaty itd. Obecnie sponsorują Platformę Obywatelską na poziomie 45mln.
A co jak Tusk przegra?
aod
Ale z tych Niemców to nieudaczniki. I oni chcą zarządzać Europą? Im kury szczać wyprowadzać.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
simonsoft8
kupczynia pewnio wie, trzeba kupować akcja bank

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki