REKLAMA

Kopacz: Platforma Obywatelska przeciwna podatkowi bankowemu

2015-07-09 09:03
publikacja
2015-07-09 09:03
Kopacz: Platforma Obywatelska przeciwna podatkowi bankowemu
Kopacz: Platforma Obywatelska przeciwna podatkowi bankowemu
fot. Stanislaw Kowalczuk / / EastNews

Platforma Obywatelska nie planuje wprowadzić podatku bankowego, a jego wprowadzenie wywołałoby wzrost cen usług bankowych - poinformowała w czwartek premier Ewa Kopacz.

(fot. Stanislaw Kowalczuk / EastNews)

"Podatek bankowy (...) będzie się wiązał niewątpliwie z jednym - że kredytobiorca dostanie usługę zdecydowanie droższą. Nie tylko kredyt, który będzie wyżej oprocentowany, ale im więcej będzie tych wydatków, tym więcej będziemy mieli kosztów przełożonych na tych, którzy do tego banku przyjdą" - powiedziała Kopacz w Programie III Polskiego Radia.

"Nie chcę żadnego podatku bankowego dzisiaj, bo banki nie mając podatku i tak wspierają w tych wyjątkowych sytuacjach poprzez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, chociażby ludzi, którzy zaufali SKOK-om" - dodała.

Podatek taki planuje wprowadzić PiS. Kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło powiedziała we wtorek, że szacowane wpływy z podatku od instytucji finansowych, który byłby nałożony przede wszystkim na banki, wyniosą około 5 mld zł.

Poinformowała, że podatek ten nie miałby charakteru czasowego i progresywnego, byłby stały dla wszystkich banków i wyniósłby 0,39 proc. (PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~bedzie_bolec
Oto wolność słowa i demokracja. Myślicie że da się ocenzurować rzeczywistość ???
Cenzura jak w PRL. Czyli mogę teraz na innych portalach stosować dopisek
"Uwaga! Ten tekst został ocenzurowany/wycięty na Bankier.pl"
~bedzie_bolec
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~hehe
Nie do wiary, że takie coś nami rządzi. Ani to piękne, ani mądre.
~miro
biednego tzreba dożynac zaciekle podnoszac wszelkie podatki ale nie daj Boże ruśzyc pejsatych bangsterów bo wtedy biedny bedzie dopiero biedny, taki bełkot to tylko aaron bucholtz ojciec pejsatych gansterów mógł wymyslic a powtarza kundel petru
~last_starfighter
Dobrze gada, "a jego wprowadzenie wywołałoby wzrost cen usług bankowych". Rozumiem, że akcyza na paliwo czy VAT na wszystko działają jakoś inaczej, nie "wywołując wzrostu cen"...
~pa
Dużo miejsc w radach nadzorczych banków trzeba przyszykować, bo chude lata idą dla PO.
Zmień durna babo prawo tak, żeby korzystanie z usług banku nie było de facto przymusowe, a szybko zobaczysz, jak będą w te pędy obniżać wszelkie opłaty...
~Ferrycy
"Platforma Obywatelska nie planuje wprowadzić podatku bankowego, a jego wprowadzenie wywołałoby wzrost cen usług bankowych" - co za głupie tłumaczenie. Przecież tak samo działa VAT - też powoduje wzrost cen - a stanowi podstawę przychodów podatkowych państwa i PO się przeciwko niemu nie oburza.
~Ania
No tak, swoich nie opodatkują. A lokaty w bankach mają na 1%. Sektor bankowy zarabia rocznie po 15 mld zł. Wiec widac że mają czym sie podzielić. Bo nas rżną 19% podatkiem Belki - a miał ten podatek byc tymczasowy.

ps. SKOKI mnie nie interesują - to żadna wymówka
~raf
Podatkiem Belki rżnie Cię niestety Państwo Polskie, a nie banki.
~Adamus
SZANOWNA PANI PREMIER

prosze spojrzec na rentownosc sektora bankowego, czy Pani jako wytrawny menedżer widzi jedyne wyjscie w sytuacji podwyzszonego podatku dla tego sektora w podniesieniu cen usług?Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki