REKLAMA

Kontrole i patrole na stokach narciarskich w weekend

2020-12-02 11:13
publikacja
2020-12-02 11:13

W efekcie uruchomienia pierwszych wyciągów narciarskich policjanci zwiększyli kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych na stokach oraz zmobilizowali właścicieli zorganizowanych terenów narciarskich do poprawy bezpieczeństwa. W weekend na stokach pojawią się także policjanci na nartach.

Kontrole i patrole na stokach narciarskich w weekend
Kontrole i patrole na stokach narciarskich w weekend
fot. Ihor Serdyukov / / Shutterstock

"Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich, a od poniedziałku, 30 listopada pojawiają się tam znacznie częściej. Więcej patroli przewidziano także w najbliższy weekend. Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające z zorganizowanych terenów narciarskich" – poinformowała rzeczniczka nowosądeckiej policji podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

Narciarskie patrole policji, które pojawią się na stokach już w ten weekend, będą m.in. kontrolować przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Reklama

"Funkcjonariusze skontaktowali się także z właścicielami stacji narciarskich, którzy są zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających. Jak deklarują zarządcy wyciągów, przy wejściu do stacji pojawiły się separatory, które mają za zadanie oddzielić osoby korzystające z wyciągu. Ponadto dezynfekowana jest infrastruktura, z którą narciarze mają styczność, jak również wygłaszany jest komunikat dotyczący zachowania dystansu oraz konieczności zasłaniania ust i nosa, a także dezynfekcji" – dodała rzeczniczka.

W miniony weekend nielicznie otwarte wyciągi narciarskie były pełne miłośników białego szaleństwa. Tłumy narciarzy pojawiły się m.in. na stoku Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.

Ogłoszone dla stacji narciarskich obostrzenia przewidują m.in., że na stokach narciarskich będzie limit osób - jedna osoba na 100 metrów w strefie czerwonej, a w gondolach czy na krzesełkach nie będą mogły jeździć obce sobie osoby. (PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karbinadel
Przestępcy już się cieszą, bo policja ma tyle rożnych zajęć, że na walkę z nimi nie nie starcza czasu
oszczap
zazdroszczę policjantom, którzy na luzie mogą pośmigać na nartach...

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki