REKLAMA

Kęty chcą przedstawić nową strategię w grudniu lub styczniu

2020-10-22 14:18
publikacja
2020-10-22 14:18
fot. Krystian Maj / FORUM

Grupa Kęty pracuje nad nową strategią na lata 2021-2025 i planuje jej przedstawienie w grudniu 2020 r. lub styczniu 2021 r. - poinformowali członkowie zarządu podczas czwartkowej telekonferencji. Zarząd podtrzymuje zakładaną na 2020 r. prognozę, a jej ewentualną aktualizację może przedstawić po ocenie efektów października i listopada.

Prezes Dariusz Mańko powiedział, że odbyło się już spotkanie z radą nadzorczą - zostały rozpisane i przeanalizowane założenia przychodowe oraz zyskowe. W jego ocenie przyjęte założenia są umiarkowanie optymistyczne.

"Pracujemy nad częścią miękką strategii - m.in. CSR, ochrona środowiska, ślad węglowy, neutralność - kiedyś chcemy, by Grupa Kęty ją osiągnęła (...). Następne posiedzenie rady nadzorczej jest planowane na 2 grudnia i mamy nadzieję do tego momentu wypracować wszystkie szczegóły tej strategii, byśmy mogli ją zaprezentować w grudniu, ewentualnie rozpatrujemy styczeń, kiedy prezentowalibyśmy strategię razem z prognozą, budżetem na 2021 r." - dodał Mańko.

W sierpniu prezes informował, że trwają prace nad strategią na lata 2021-2025, a jej publikację grupa planowała przedstawić pod koniec 2020 r. lub na przełomie 2020/2021 r.

W odpowiedzi na pytanie o realizację tegorocznej prognozy i możliwość jej ewentualnej aktualizacji zarząd poinformował, że obecnie nie widzi takiej potrzeby, ale jeśli szacunki istotnie się zmienią i przekroczą 10 proc. poziom odchyleń, to taka aktualizacja zostanie rynkowi przekazana.

"Przedstawiając w sierpniu zaktualizowaną prognozę mówiliśmy, że czwarty kwartał może być nieco gorszy, zakładając bufor bezpieczeństwa ze względu na niepewność i drugą falę. Przyjmując scenariusz pewnego obniżenia wyniku - jesteśmy po bezpiecznej stronie, jeśli chodzi o wykonanie prognozy, ale należy pamiętać, że nie zmieniamy jej, jeśli to odchylenie nie przekracza 10 proc. Ten scenariusz z pewnym buforem w czwartym kwartale powoduje kilkuprocentowe przekroczenie prognozy, aczkolwiek nie przekracza to w żadnym z parametrów 10 proc., więc uważamy, że w tak niepewnym środowisku warto zaczekać" - powiedział dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

"Planujemy przedstawić szacunki za czwarty kwartał 17 grudnia i dzisiaj w tej dobie niepewności myśląc o prognozie, wydaje się, że to może być dobry czas na ewentualną jej aktualizację, bo będziemy widzieli efekty października i listopada" - dodał.

W sierpniu grupa podniosła tegoroczną prognozę zysku netto o 20 proc. do 352 mln zł, EBIT o 16 proc. do 453 mln zł, EBITDA o 12 proc. do 600 mln zł, a sprzedaży o 2 proc. do 3,38 mld zł.

Zadłużenie netto grupy na koniec 2020 roku szacowane jest na ok. 700 mln zł, co stanowi zmniejszenie o ok. 6 proc. w porównaniu z poziomem wcześniej planowanym.

Po trzech kwartałach Grupa Kęty miała ok. 333 mln zł zysku netto, 2,637 mld zł przychodów ze sprzedaży, 421,5 mln zł zysku operacyjnego oraz 530,9 mln zł EBITDA. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki