REKLAMA

KNF podtrzymuje swoje stanowisko ws. debiutu Raiffeisen Bank na GPW

2017-05-30 22:00
publikacja
2017-05-30 22:00

Komisja Nadzoru Finansowego podtrzymuje swoje stanowisko, zgodnie z którym Raiffeisen Bank International (RBI) zobowiązany jest przeprowadzić IPO Raiffeisen Bank Polska do 30 czerwca 2017 roku - wynika z komunikatu po wtorkowym posiedzeniu KNF.

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Zgodnie ze stanowiskiem KNF, płynność akcji (free-float) Raiffeisen Bank Polska ma być utrzymywana na poziomie co najmniej 15 proc.

Jednocześnie zgodnie z zobowiązaniem RBI, do 30 czerwca 2018 r. do obrotu na warszawskiej giełdzie mają zostać wprowadzone akcje samego RBI.

W przypadku gdyby rada nadzorcza RBI nie zatwierdziła notowania akcji RBI na GPW, poziom płynności akcji Raiffeisen Bank Polska powinien zostać zwiększony do co najmniej 25 proc.

Z przekazanych we wtorek rano przez Bloomberg nieoficjalnych informacji wynikało, że Raiffeisen Bank International chce przesunięcia debiutu giełdowego Raiffeisen Bank Polska. Według informacji agencji przedstawiciele Raiffeisena mieli spotkać się we wtorek w tej sprawie z Komisją Nadzoru Finansowego.

Raiffeisen chce przesunięcia debiutu między innymi z powodu niepewności co do sposobu wyceny portfela kredytów walutowych w kontekście planowanych zmian regulacyjnych.

W połowie maja prezes Raiffeisen Bank International Johann Strobl oceniał, że w obecnych warunkach rynkowych nie ma szans na sprzedaż podczas IPO Raiffeisen Bank Polska więcej niż 15 proc. akcji polskiego oddziału.

W połowie kwietnia Raiffeisen Bank Polska złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

W marcu Raiffeisen Bank International (RBI) podał, że trwają przygotowania do IPO Raiffeisen Bank Polska, a proces rozpoczął się w styczniu. Oferta miałaby objąć 15 proc. akcji.

Pod koniec zeszłego roku KNF informowała, że po odstąpieniu przez Alior Bank od rozmów w sprawie kupna akcji Raiffeisen Bank Polska, Komisja oczekuje, że Raiffeisen Bank Polska zadebiutuje na warszawskiej giełdzie do 30 czerwca 2017 roku.

Strata netto grupy Raiffeisen Bank Polska w I kwartale 2017 roku wyniosła 76,1 mln zł wobec 10,1 mln zł straty netto rok wcześniej. Bank podał, że na spadek wyniku grupy miało głównie wpływ spisanie wartości niematerialnej – marki "Polbank" w kwocie 114 mln zł oraz rozpoznanie w kosztach całkowitej opłaty na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków za 2017 r. w wysokości 48,5 mln zł. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~czekam
a co robi KNF w sprawie Elektrimu?
~rtg
NIC im nie zrobią. Absolutnie NIC. KNF "wykazał się" w sprawie SK Banku i SKOK Wołomin. Czy ktoś z KNF poniósł odpowiedzialność karną??? Proszę o info. Kto?
~Stefan
Ciążą Wam "kredyty pseudowalutowe", oj ciążą! Ilu ludzi zrujnowaliście? O jednym słyszałem. To Pan Tomasz Sadlik, pierwszy frankowicz, złoty człowiek. To Raiffeisen go wykończył.
~kkk
A jak Raiffeisen uratował oszczędności tysięcy ludzi - klientów greckiego Polbanku (nie były chronione przez BFG) to wtedy był cacy???
~Jeleń
Było bo znaleźli jelenia :)
~ek
,, - Z tą ekipą - mówi Jerzy Stuhr, który udzielił w filmie swojego głosu - pracuję od lat i dziś właściwie porozumiewamy się bez słów. A zdecydowałem się reklamować ten bank, bo daje szanse takim ludziom, jakich teraz w Polsce chcemy. Ludziom, którzy najbardziej zasługują na kredyt zaufania. W roli głównej wystąpił Maciej Stuhr.,, - Z tą ekipą - mówi Jerzy Stuhr, który udzielił w filmie swojego głosu - pracuję od lat i dziś właściwie porozumiewamy się bez słów. A zdecydowałem się reklamować ten bank, bo daje szanse takim ludziom, jakich teraz w Polsce chcemy. Ludziom, którzy najbardziej zasługują na kredyt zaufania. W roli głównej wystąpił Maciej Stuhr. - To pierwsza propozycja reklamowa, na jaką przystałem. Propozycje, jakie dostawałem wcześniej, były albo zabawne, albo nie pasowały mi ze względów ideowych. Firma, na którą się zdecydowałem, musiała być instytucją, którą warto wspierać, którą bym z czystym sumieniem mógł ludziom polecać. Niewiele jest takich firm - dodał Maciej Stuhr.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jerzy-i-maciej-stuhrowie-w-reklamie-raiffeisen-bank-polska-zobacz-video
~ek
Raiffeisen, niegdyś specjalista od inwestowania w kaczki, który z klienta powierzającego mu swoje pieniądze miał uczynić Rockefellera, któremu nawet Pani Justyna, nieznająca się na finansach zaufała, ma problem z dotrzymaniem zobowiązań.
~ek
Nareszcie będzie ( mam nadzieję ) kontrolowany, ten żałosny austriacki bank.
~435
Brawo KNF! To mi się podoba. Płacić kary Niemcy!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki