REKLAMA

Holendrzy rozpoczęli turystykę alkoholową

2021-07-10 10:21
publikacja
2021-07-10 10:21
Holendrzy rozpoczęli turystykę alkoholową
Holendrzy rozpoczęli turystykę alkoholową
fot. ddp images / / FORUM/ddp images

Sklepy po niemieckiej stronie granicy z Holandią biją rekordy sprzedaży alkoholu. Masowo zaopatrują się w nich Holendrzy, bo rząd wprowadził w Niderlandach zakaz stosowania promocyjnych zniżek na alkohol.

Turystyka alkoholowa w pasie przygranicznym przyjmuje już masowe rozmiary, informuje dziennik „De Telegraaf”.

W Holandii od 1 lipca br. weszły w życie nowe przepisy o sprzedaży alkoholu. Zgodnie z nowym prawem sprzedawcy nie mogą oferować rabatów większych niż 25 proc. Poprzez wzrost cen rząd chce walczyć z nadużywaniem alkoholu.

„Kiedyś kupowałem skrzynkę piwa w Holandii, bo było tanio. Teraz, gdy nie ma promocji, kosztuje mnie to 17 euro, wolę kupować w Niemczech za 9” – powiedział gazecie młody Holender robiący zakupy w Emmerich przy granicy z Niderlandami.

„De Telegraaf” cytuje niderlandzkich przedsiębiorców, którzy narzekają na odpływ klientów. Willie van den Berg, który prowadzi sklep w przygranicznej wiosce Babberich na wschodzie kraju, przypomina, że jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów alkohol był tańszy u wschodniego sąsiada.

„Butelka rumu Bacardi kosztuje w Holandii 23,50 euro, a w Niemczech tylko 15 euro, wybór jest prosty” – mówi Van den Berg.

Organizacja reprezentująca przedsiębiorców „Vakcentrum” obawia się, że kupujący piwo lub wino mogą zacząć także robić zakupy innych produktów. „Grozi nam efekt domina” – cytuje organizację „De Telegraaf”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ja3
Nawet jak zakażą przenoszenia przez granicę w butelkach, to przeniosą we krwi. Tak to właśnie działa. Cierpi tylko lokalna gospodarka. U nas z resztą jest to samo. Lewaki i tak nie zrozumieją :-)
ptokbentoniczny
"Gdyby socjaliści rozumieli ekonomię, nie byliby socjalistami."
m00zyk
Tak się kończy ingerencja w wolny rynek. Efekty odwrotne od zamierzonych.
hodler
Skąd macie zdjęcie monopolowego pod którym mieszkam w Rotterdamie?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki