REKLAMA

Grecja chce zachęcić turystów i znosi większość obostrzeń

2021-10-12 08:30
publikacja
2021-10-12 08:30
Grecja chce zachęcić turystów i znosi większość obostrzeń
Grecja chce zachęcić turystów i znosi większość obostrzeń
fot. Pawel Kazmierczak / / Shutterstock

Grecja zniosła większość restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Od 9 października przestała obowiązywać godzina policyjna, nakaz noszenia maseczek, powróciły także imprezy taneczne w klubach.

Grecki minister zdrowia Thanis Plevris wraz z nowo mianowanym prezesem Narodowej Organizacji Zdrowia (EODY) Theoklisem Zaoutisem ogłosili zniesienie większości obostrzeń w kraju. Decyzja rządu ma zachęcić turystów do odwiedzenia Grecji także poza sezonem oraz jest krokiem w stronę powrotu do normalności.

Od 9 października w całej Grecji nie obowiązuje nakaz noszenia maseczek, godzina policyjna oraz ograniczenia w lokalach gastronomicznych. W barach, kawiarniach oraz restauracjach osoby w pełni zaszczepione, zarówno mieszkańcy, jak i turyści, mogą korzystać ze stolików z miejscami stojącymi. Grecki rząd podjął także decyzję o zniesieniu zakazu imprez tanecznych, w których mogą wziąć udział wyłącznie osoby zaszczepione.

Zniesienie restrykcji dotyczy także tych regionów Grecji, w których wprowadzono tzw. minizamknięcia. Na liście tej są Saloniki, Larisa, Halkidiki, Kilkis, Argolida, Kastoria, Imathia, Pieria, Pella, Kavala, Xanthi oraz Drama. Od 9 października również w wymienionych regionach nie będą obowiązywać obostrzenia.

Greckie Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że po 15 dniach od złagodzenia obostrzeń w cały kraju oceniona zostanie skuteczność tych działań.

DF

Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
zdzislaw_
Grecja to bankrut - będą robili to co im każę międzynarodowy fundusz walutowy. Wymienili starych ministrów na nowych i pod przykrywką powrotu do "normalności" będą robić jeszcze większe szkody. Wszystko jest już dawno zaplanowane! Bankructwa w branży turystycznej są nieuniknione.
adamii
niech bankrutuja, beda mieli nauczke.
gorzej, ze to spowoduje niezadowolenie ludu.
a ten, bedzie chcial sie na czyms wyzyc.
badz kims.
Uruboros krąży.
bha
Mamona ,mamona, zawsze mamona ponad wszystko ?.
adamii
pierwszy raz od wieeelu lat nie bylem na wakacjach i brakuje mi tego, ale nikt kto popiera segregacje nie zobaczy ode mnie ani zlotowki. Wolalbym kase wyrzucic do smieci albo nawet chetniej spalic na oczach osoby, ktora nie chce ode mnie jej przyjac.
bialy_kruk
Tak wygląda powrót do normalności?
Wniosek z tego że to wszystko było nienormalne co się działo i dzieje nadal skoro jest segregacja na wyszczepionych i na niewyszczepionych.
Życze szybkiego bankructwa branży turystycznej.
marekpoznan
Nie zmądrzeli, nadal segregują ludzi na lepszych i gorszych.
marekpoznan
Czyli nadal są ograniczenia w postaci segregacji :)

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki