REKLAMA

GetBack rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

2018-07-18 19:22
publikacja
2018-07-18 19:22

Zarząd GetBack zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Rozważa różne opcje, w tym konwersję zadłużenia na kapitał zakładowy, podwyższenie kapitału, sprzedaż aktywów, czy pozyskanie znaczącego inwestora - podał GetBack w komunikacie.

fot. Szymon Laszewski / / FORUM

Spółka poinformowała, że przegląd nakierowany jest na wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji najbardziej pilnego i ważnego aktualnie celu, którym jest uzdrowienie sytuacji spółki, istotna jej poprawa, ochrona wierzycieli i interesariuszy spółki i grupy GetBack.

"Na obecnym etapie przeglądu opcji strategicznych emitent rozważa różnorakie opcje, w tym w szczególności opcję konwersji zadłużenia na kapitał zakładowy, opcję podwyższenia kapitału zakładowego, opcję sprzedaży poszczególnych aktywów, opcje sprzedaży poszczególnych klas aktywów, pozyskanie znaczącego inwestora" - napisano w komunikacie.

"Na chwilę obecną nie zostały podjęte przez zarząd emitenta jakiekolwiek decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej. Aktualnie nie ma też pewności odnośnie do tego, czy zarząd emitenta podejmie takie decyzje w przyszłości" - dodano. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
pjb
Ciekawe co tak ma na myśli Pan Prezes mówić opcje, bo chyba już nikt się nie nabierze na tą pozę rodem z podręcznika PR. Po pierwsze to pytanie jak zarząd pokryje stratę za 2017 rok którą tak pięknie nadmuchał na potrzeby PPU? Do umorzenia jest kapitał ale jeszcze brakuje jakiegoś miliarda. Coś można wpisać na Ciekawe co tak ma na myśli Pan Prezes mówić opcje, bo chyba już nikt się nie nabierze na tą pozę rodem z podręcznika PR. Po pierwsze to pytanie jak zarząd pokryje stratę za 2017 rok którą tak pięknie nadmuchał na potrzeby PPU? Do umorzenia jest kapitał ale jeszcze brakuje jakiegoś miliarda. Coś można wpisać na przyszłe "zyski" ale nadal do pokrycia zostają setki milionów. Konwersja długu poprzez PPU myślę że możliwa ale tylko pod warunkiem wykonania kroku pierwszego i emisji nowych akcji w cenie nominalnej czyli po 0,05 złotego. Poza tym Abris który pokazał dobitnie wszystkim jak umie zarządzać biznesem jak sprawny jest w funkcji nadzorczej powinien zwrócić do spółki to co wycofał przy emisji akcji i uczestniczyć na równych warunkach w podniesieniu kapitału. Inaczej powinni mieć zakaz działania w Polsce - liczę na pozytywne działania ministra Ziobry w tym temacie.
teofil
Panie Marcinie! Mina i poza godna Napoleona. :)
O jakim Pan przeglądzie mówi?
Jest przecież PPU. To jakby Pan nie wiedział. Teraz już Pan wie, poinformowałem.
Abris a nie GB dał propozycję układu. Ustalmy. Na tę chwilę jedynym właścicielem, który może rozwiązać problem GB jest ABRIS - 60 %.
Da Pan
Panie Marcinie! Mina i poza godna Napoleona. :)
O jakim Pan przeglądzie mówi?
Jest przecież PPU. To jakby Pan nie wiedział. Teraz już Pan wie, poinformowałem.
Abris a nie GB dał propozycję układu. Ustalmy. Na tę chwilę jedynym właścicielem, który może rozwiązać problem GB jest ABRIS - 60 %.
Da Pan propozycje rozwiązania problemu przez ABRIS?
W artykule pisze Pan, bo to chyba Pana pomysły - o konwersji na kapitał zakładowy, czy podniesienie kapitału.
Mam wrażenie, że chce Pan zarządzać kapitałem Obligatariuszy. Ma Pan pełnomocnictwa?

Podsumowanie. Czy Rada Wierzycieli wie o swoich kompetencjach? Po publikacjach GB = ABRIS mam wrażenie, że nie RW dla niech nie istnieje.

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki