REKLAMA

GetBack obniżył cenę emisyjną akcji s. F do 5 groszy

2018-07-24 12:42
publikacja
2018-07-24 12:42

GetBack przedstawił zaktualizowane propozycje układowe, które zakładają, że spółka spłaci wierzycielom grupy pierwszej, czyli obligatariuszom, należność główną w 27 proc. - podała spółka w komunikacie. Spłata ma nastąpić w szesnastu ratach. Obligatariusze otrzymają także akcje serii F po cenie emisyjnej 5 gr za akcję.

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Wcześniej proponowana cena konwersji wynosiła 8,63 zł na akcję. Zaproponowana obecnie cena emisyjna jest zgodna z wcześniejszymi oczekiwaniami posiadaczy części obligacji spółki. M.in. Sebastian Buczek z Quercus TFI i Leszek Czarnecki oczekiwali wcześniej ceny emisyjnej na poziomie ceny nominalnej, czyli 5 groszy.

W wyniku konwersji wierzytelności na akcje kapitał zakładowy spółki ma zostać podwyższony o kwotę nie niższą niż 1,4 mld zł oraz nie wyższą niż 2 mld zł, w drodze ustanowienia nie mniej niż 28 mld oraz nie więcej niż 40 mld nowych akcji s. F.

W maju GetBack informował, że wierzyciele pierwszej grupy zostaną spłaceni w 65,36 proc., a pozostałe 34,64 proc. zadłużenia ma zostać zaspokojone w drodze konwersji na akcje.

Zgodnie z propozycjami układowymi wierzyciele spółki, którym przysługują wierzytelności objęte układem, podzieleni zostali na osiem grup.

Pierwsza grupa wierzycieli obejmuje obligatariuszy spółki innych, niż wierzyciele należący do grupy 4, posiadających nieumorzone do dnia otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego obligacje wyemitowane przez spółkę niezabezpieczone na majątku zamkniętych funduszy inwestycyjnych, których certyfikaty posiada spółka. Grupa ta obejmuje także wierzycieli posiadających wierzytelności z tytułu udzielonych spółce kredytów lub pożyczek, w odniesieniu do których żaden z funduszy nie jest współdłużnikiem, w tym solidarnym, które to wierzytelności nie są zabezpieczone na majątku funduszy.

Grupa trzecia obejmuje m.in. wierzycieli posiadających wierzytelności wobec spółki związane z gwarancjami udzielonymi w związku z zarządzaniem portfelami wierzytelności, tzn. fundusze inwestycyjne zarządzane przez Trigon TFI, uczestników Funduszu Altus Wierzytelności 2 NS FIZ, Centauris Windykacji NS FIZ.

Grupa wierzycieli Proponowany procent spłaty należności głównej
Grupa pierwsza 27 proc.
Grupa druga 27 proc.
Grupa trzecia 10 proc.
Grupa czwarta 10 proc.
Grupa piąta 43 proc.
Grupa szósta 20 proc.
Grupa siódma 27 proc.
Grupa ósma 10 proc.

Na początku maja zarząd GetBack złożył w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – przyspieszonego postępowania układowego.

W załączniku zamieszczamy nowe propozycje układowe GetBacku. (PAP Biznes)

pel/ sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
za 5 groszy biorę i czekam na 10 groszy.
zainwestowalem_w_obligacjegb
"... należność główną w 27 proc. - podała spółka w komunikacie. Spłata ma nastąpić w szesnastu ratach"

... płatnych co 6 miesięcy, czyli tych 27% zostanie spłacone w ok 11 lat. Po uwzględnieniu inflacji, wartość tych 27% zostaje obniżona przez dekadę o 25%, co finalnie daje stopę zwrotu na poziomie
"... należność główną w 27 proc. - podała spółka w komunikacie. Spłata ma nastąpić w szesnastu ratach"

... płatnych co 6 miesięcy, czyli tych 27% zostanie spłacone w ok 11 lat. Po uwzględnieniu inflacji, wartość tych 27% zostaje obniżona przez dekadę o 25%, co finalnie daje stopę zwrotu na poziomie 20% (o ile spółka przetrwa do spłaty 16tej raty w ...2030 ?
jasiek2017
ze 100 mln akcji na 28,1 mld hahahhaahahhahahha a byc moze nawet na 40,1 mld ))))
Trzeba przyznac, ze zarowno w 2017 roku jak i obecnie cala para idzie w zrobienie akcjonariuszy i obligi w konia!

Na tym polega cala ta zabawa. Niby cos sie robi ale tak aby nie trzeba bylo oddawac kasy.
onepropos
Z odpowiedzi Idea banku na reklamacje dot nabytych obligacji GetB: 1. Klient jeszcze nie poniosl straty. 2. Prosimy o dowody na misselling. 3. Poniewaz zostalo jeszcze miejsce na dwa slowa to pisze: "sprzedam Opla".
obronca_przebraza
Tak, to jest słuszna koncepcja!
bmiara
Abris ma 60 mln, a nowych będzie 40 mld - kropla w morzu.
pjb
Przy odpowiednim rozproszeniu akcjonariuszy a będzie ich 10tyś może to wystarczyć do kontroli. Po uchwaleniu układu część będzie chciała szybko wyjść z akcji to dokupią trochę po 1 groszu za akcję i utrzymają kontrolę. Myślę że mają już na to strategię. Tylko pokrycie straty za 2017 z obecnego kapitału może Przy odpowiednim rozproszeniu akcjonariuszy a będzie ich 10tyś może to wystarczyć do kontroli. Po uchwaleniu układu część będzie chciała szybko wyjść z akcji to dokupią trochę po 1 groszu za akcję i utrzymają kontrolę. Myślę że mają już na to strategię. Tylko pokrycie straty za 2017 z obecnego kapitału może spowodować że Abris cokolwiek zapłaci (straci) za fatalną jakość zażądania getback. W sumie to za takie działania powinna być odpowiedzialność karna nie tylko dla zarządu ale też RN i głównego właściciela, bo bez ich wiedzy to nie było możliwe. Mam nadzieję że spotka ich ostracyzm społeczny inwestorów w zakresie wszystkich prowadzonych biznesów.
pjb
A co z pokryciem straty za 2017 rok? Czy w pierwszej kolejności nie powinna być ona pokryta z obecnego kapitału poprzez jego umorzenie? Dlaczego Abris który jest winny temu całemu bałaganowi bo źle nadzorował zarząd (albo wcale, choć nie wierzę że to działo się bez wiedzy funduszu) ma pozostać w akcjonariacie na obecnym A co z pokryciem straty za 2017 rok? Czy w pierwszej kolejności nie powinna być ona pokryta z obecnego kapitału poprzez jego umorzenie? Dlaczego Abris który jest winny temu całemu bałaganowi bo źle nadzorował zarząd (albo wcale, choć nie wierzę że to działo się bez wiedzy funduszu) ma pozostać w akcjonariacie na obecnym poziomie i nie ponieść żadnej odpowiedzialności? Mam nadzieję że ani RW ani sędzia komisarz nie dopuści do takiej sytuacji. Rozumiem że w obecnym stanie spółki bez dokapitalizowania nie przetrwa ale najpierw trzeba zrobić choć odrobinę porządku i pokryć stratę z 2017 roku. Swoją drogą za taki brak nadzoru i straty dla inwestorów to powinien być zakaz prowadzenia działalności dla funduszu w Polsce. Upadasz, doprowadzasz spółkę do upadku (nadzorowaną) to masz zakaz działania przez 10 lat - tak jak przy upadłości osobistej zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych.
prosto-o-pieniadzach
i to jest realna wartość akcji tego śmiecia

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki