REKLAMA

Fundusz inwestycyjny Allianz kupił pakiet Serenity SA.

2011-08-09 09:20
publikacja
2011-08-09 09:20

Operator pierwszej polskiej sieci domów seniora, giełdowa spółka Serenity SA znalazła inwestora instytucjonalnego – 20 mln jej akcji kupił Fundusz inwestycyjny Allianz. Po ubiegłorocznej kontraktacji masowych umów z największymi polskimi ubezpieczycielami to kolejny ważny etap rozwoju tej ciekawej i perspektywicznej spółki.


Nadchodzące wraz z pozyskaniem nowego inwestora zmiany widać już teraz, wśród czerwonych indeksów, zielona Serenity SA triumfuje, zarówno pod kątem kursu akcji jak i obrotów.

Do podpisania umowy doszło w poniedziałek, 8 sierpnia br. W Warszawie. Zakupione 20 mln akcji stanowi 4,80 % kapitału zakładowego i ogółu głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki. Dzięki transakcji, Serenity SA zyskała ujawnionego akcjonariusza instytucjonalnego, a portfolio Allianza wzbogaciło się o bardzo ciekawą inwestycję. Grupa Serenity działa w obszarze usług medycznych
i socjalnych oferując, oprócz stałej lub dziennej opieki w domach seniora, także usługi rehabilitacyjne.

– Zaangażowanie tak renomowanego inwestora instytucjonalnego jest niewątpliwie doskonałym świadectwem wysokiej oceny naszego potencjału ekonomicznego – podkreśla Piotr Nalepa, prezes spółki. – Rozmowy w tej sprawie trwały od kilku miesięcy, a ich pomyślne sfinalizowanie pozwoli nam znacząco przyspieszyć tempo tworzenia sieci domów seniora – dodaje. Zaznacza również, że spółka jest też w końcowej fazie negocjacji z kolejnymi funduszami, a rozstrzygnięcia w tym obszarze mogą zapaść już w ciągu najbliższych miesięcy, być może nawet do końca lata. Pozyskane od inwestorów środki Serenity planuje przeznaczyć na powrót do core-business’u, którym jest budowa i zarządzanie siecią placówek radosnej starości. –Polski rynek domów seniora wciąż jeszcze jest praktycznie niezagospodarowany. Obecnie  cechuje go znaczna przewagą popytu nad podażą. Jeszcze mniej jest placówek świadczących usługi w standardzie, jakiego po tego typu ośrodkach spodziewa się większość ich obecnych i potencjalnych pensjonariuszy. Dobrze przygotowana oferta dla seniorów jest zatem niemal gwarancją sukcesu na rynku – mówi prezes Nalepa.

Serenity SA jest operatorem pierwszej polskiej sieci domów seniora. Powstające w jej ramach ośrodki standardem usług medycznych i rehabilitacyjnych, a także jakością wyposażenia nawiązują do najlepszych wzorów rynków amerykańskiego i zachodnioeuropejskiego.

Realizowane obecnie przez Serenity prace koncentrują się w województwach pomorskim i mazowieckim. To właśnie tam, w Jankowie Gdańskim i Straszynie, powstają trzy pierwsze domy radosnej starości. Spółka pozyskała już także teren pod budowę kolejnego obiektu w Rawie Mazowieckiej i stale analizuje rynek pod kątem możliwości przejęcia kolejnych, atrakcyjnych lokalizacji.

Oprócz domów seniora Serenity prowadzi również własne centra rehabilitacyjne w Gdańsku, Gdyni oraz Elblągu. Placówki te świadczą usługi klientom indywidualnym oraz klientom prywatnych sieci ubezpieczeniowych (PZU Pomoc, Ergo Hestia czy ENEL-MED.), które w ubiegłym roku zawarły ze spółką odpowiednie umowy. To właśnie te porozumienia w znacznej mierze przyczyniły się do osiągnięcia w pierwszych miesiącach 2011 r. zadowalających spółkę wyników finansowych. I choć była to zaledwie pomostowa działność spółki, to nawet na tym polu wykazała się niebagatelnym wyczuciem biznesowym: kontrakty zawarte z PZU i Hestią są pierwszymi tego typu podpisanymi w Polsce. Bazują na stałym zakontraktowaniu klientów ubezpieczycieli na usługi rehabilitacji pourazowej, świadczone przez centra Serenity Rehabilitacja Sp. z o.o.

Wyniki za II kwartał br. spółka opublikuje w dniu 12 sierpnia./ CARDA Consultancy
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki