Firmy nie wstydzą się "made in Poland"

Przedsiębiorcy coraz odważniej umieszczają oznaczenie made in Poland na etykiecie. Czasem wymagają tego od nich kontrahenci. Najwyraźniej świat postrzega nas już lepiej.

(EastNews)

Do dzisiaj w kwestii oznaczenia wielu produktów miejscem pochodzenia panuje spora dowolność. Jednak kiedy Komisja Europejska zaproponowała wprowadzenie obowiązku oznaczenia produktów miejscem pochodzenia, najgłośniej protestował nasz biznes.

Pozostawienie polskim firmom, które chcą sprzedawać swoje produkty za granicę, dowolności w decydowaniu o wskazaniu pochodzenia produktu albo pozostawianiu go bez oznaczenia, jest kluczowe, ponieważ polskie produkty nadal nie cieszą się w niektórych państwach wystarczająco dobrą opinią — przekonywała Konfederacja Lewiatan w swoim stanowisku.

Większość zapytanych przez nas przedsiębiorców z różnych branż twierdzi, że nie wstydzi się „made in Poland” na etykiecie. Firmy przyznają też, że w wielu przypadkach postrzeganie naszych produktów za granicą jako towaru słabej jakości jest mylne. Ale musieli się o tym przekonać na własnej skórze.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 ~Jasiu

My tez nie lubimy produktow z Rossmana czy Lidla bo sa g..o warte. Ale biedota tam kupuje i sie na to nic nie poradzi. Cieszy mnie to ze powstaja polskie marki i staraja sie o jakosc. W takim Lidlu czy Rossmanie wszystko jest pochodzenia Niemieckiego jednak jakosc tego jest daleka od tego co znalazlbys w Niemieckim sklepie, natomiast cena jest wyzsza niz w Berlinie.

Dobrze, ze ludzie szukaja w internecie jak znalesc Polski towar od producenta, ktorego pasja jest produkowanie a nie zarabianie.

Zdecydowanie nie przeciw reklamie i tandecie !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~pawelnyczaj

W końcu przestano się wstydzić polskiego pochodzenia. Niestety ze względu na specyfikę języka polskiego chcąc wejść na zagraniczne rynki nie warto nadawać firmie zbyt polsko brzmiącej nazwy, bo okaże się niezrozumiała dla klientów.

! Odpowiedz
2 3 ~marxik

Czesi nie lubią naszych produktow.. i uwazają je za słabe jakościowo.. ciekawe dlaczego.. ? (niedawno się o tym dowiedziałem.. zaskoczenie..)

! Odpowiedz
1 8 ~Nekroekonom

Za interwencję wojskową w Czechosłowacji?

! Odpowiedz
1 3 ~Kuba

Z tego co wiem, to nie lubią ich tak jak my niemieckich, czyli "wole swoje, ale ich jest lepszej jakości i spełnia moje oczekiwania"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne