REKLAMA

Firma Maspex będzie produkować napoje energetyczne Tiger

2010-12-14 15:39
publikacja
2010-12-14 15:39
Maspex Wadowice oraz Fundacja Darka "Tigera" Michalczewskiego "Równe Szanse" podpisały umowę na produkcję i dystrybucję napoju energetycznego Tiger Energy Drink. Dotychczasowy producent tego napoju firma FoodCare zapowiedziała sądową walkę o prawa do tej marki.

W tym miesiącu Sąd Okręgowy w Gdańsku zakazał produkcji i wprowadzania do obrotu produktów zawierających oznaczenie "Tiger" dotychczasowemu producentowi napoju, firmie FoodCare z podkrakowskiego Zabierzowa. Postanowienie obowiązuje do czasu prawomocnego zakończenia sprawy.

Jak poinformował Maspex we wtorkowym komunikacie, dzięki zawartej umowie firma uzyskała wyłączną licencję do używania oznaczenia "Tiger" i wykorzystania wizerunku oraz pseudonimu "Tiger" Dariusza Michalczewskiego w promocji produktów spożywczych.

Po stronie Maspeksu jest zapewnienie produkcji, dystrybucji i promocji produktu. Firma ponadto jest zobowiązana do przekazywania opłaty z tytułu udzielonej licencji. Jej wysokość objęta jest tajemnicą handlową.

Według zapewnień producenta napoje energetyczne wykorzystujące oznaczenie "Tiger", jak również wizerunek Michalczewskiego, od środy pojawią się na rynku.Prezes Maspeksu Krzysztof Pawiński zaznaczył, że Fundacja "Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego zwróciła się do jego firmy z ofertą współpracy.

"Z punktu widzenia biznesowego, uznaliśmy tę propozycję za wartą rozważenia. Mając dobre doświadczenia w produkcji, sprzedaży i promocji produktów wykorzystujących licencje, zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy o współpracy" - ocenił.

Według Fundacji Darka Michalczewskiego "Równe Szanse", umowa z firmą FoodCare została rozwiązana w trybie natychmiastowym z powodu niewywiązywania się poprzedniego producenta z warunków umowy. W związku z tym wygasły wszelkie uprawnienia tej spółki do korzystania z oznaczenia "Tiger" oraz dóbr osobistych i majątkowych Dariusza Michalczewskiego.

Firma FoodCare w oświadczeniu wydanym we wtorek zapowiedziała, że jeśli te fakty się potwierdzą i spółka Maspex rozpocznie produkcję, sprzedaż czy reklamę napoju energetycznego Tiger Energy Drink, to z całą stanowczością podejmie kroki prawne w celu ochrony swoich praw do marki.

"Spółka FoodCare jest właścicielem marki Tiger Energy Drink, którą zbudowała wielomilionowym nakładem przez ostatnie 7 lat, zdobywając czołową pozycję na polskim rynku. Pan Michalczewski dysponuje swoim pseudonimem, co nie oznacza, że podmiot trzeci, który nawet jeśli zawrze z Panem Michalczewskim lub Fundacją umowę o korzystanie z tego pseudonimu, może przejąć cały produkt i markę stworzone przez FoodCare" - napisano w oświadczeniu.

Zdaniem FoodCare rozpoczęcie produkcji napoju "Tiger" przez Maspex "narażone jest na ogromne ryzyko, gdyż kroki podjęte przez pana Michalczewskiego oraz Fundację opierają się na uzyskanym zabezpieczeniu, które nie jest jeszcze prawomocne i nie stanowi gwarancji wygrania procesu, który jeszcze się nawet nie rozpoczął, bo Fundacja nie wniosła jeszcze skutecznie pozwu".

"Dziwi nas, że tak znana firma jak Maspex nawiązuje ewentualną współpracę, bo przecież budowanie biznesu na takiej podstawie może łączyć się z koniecznością uiszczenia odszkodowania, którego wartość idzie w dziesiątki, jeśli nie setki milionów" - zaznaczono w oświadczeniu.

FoodCare przyznała, że w wyniku postanowienia sądu do firmy wkroczył komornik z nakazem zajęcia produktów oznaczonych znakiem "Tiger" w ramach ustanowionego zabezpieczenia powództwa.(PAP)

rgr/ mki/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Wiki
patrzac na ich osiagniecia to dobrze bedzie. Foodcare jakby nie chcial kombinowac to tez by sie dobrze mial. A teraz chyba Michalczewski się wkurzyl. Nikt nie lubi jak sie go chce wyrolowac a tak chcial zrobic Foodcare.
~kubus
Produkt, to nie tylko nazwa. Napoj, to sklad recepturowy, ktory ma konsumentowi zapewnic odpowiednie doznania samkowe, wechowe,funkcjonalnosc. Nazwa jest jedynie wyroznikiem na polce. Tworzenie marki produktu i pozycjonowanie na rynku moze ulegac zmianie. Nic nie wiadomo, czy pan Michalczewski jest wlascicielem receptury i czy sama Produkt, to nie tylko nazwa. Napoj, to sklad recepturowy, ktory ma konsumentowi zapewnic odpowiednie doznania samkowe, wechowe,funkcjonalnosc. Nazwa jest jedynie wyroznikiem na polce. Tworzenie marki produktu i pozycjonowanie na rynku moze ulegac zmianie. Nic nie wiadomo, czy pan Michalczewski jest wlascicielem receptury i czy sama nazwa towarowa "tiger' jest zarejestrowana w Urzedzie Patentowym , w jakiej formie i kto jest wlascicielem marki. Z informacji wynika, ze Fundacja Michalczewskiego podpisala z Zarzadem Foodcare Umowe na wziatki. Ale czy wniosla do Umowy o Wspolpracy prawa autorskie na recepture napoju, prawa do nazwy i marki. Czyli przyszla z gotowa koncepcja produktu, marki, ktorego byla prawnym wlascicielem, a producent podjal sie jedynie roli wytworcy i dystrybutora. Jezeli nie, to pan Michalczewski nie ma monopolu na slowo "tiger"a producent moze zmienic sklad recepturowy, symbolike i caly branding. Wlascicielem produktu zawsze jest producent. Placi jedynie, gdy wykorzystuje cudzy wizerunek i kupuje licencje na gotowy produkt. Wizerunkiem publicznym jest nazwisko Michalczewski a nie slowo "tiger", bo kazdy moze byc "tiger". Jezeli producent odstepuje od koncepcji kojarzenia konkretnego produktu z nazwiskiem Michalczewskiego, to ma do tego prawo. Producent musi reagowac na zapotrzebowanie na rynku.
Moze "tiger"kojarzony z Michalczewskim sie znudzil konsumentom i spadla sprzedaz.
A MASPEKS ZACHOWAŁ SIĘ JAK ZŁODZIEJ gorzka prawda
~Pr
Brawo piarowcy maspexu. Dobra robota . Na wszystkich forach są wasze wpisy.
Należy się premia.
~paolo
zamiast pić ten SYF wole już REDBULL lub BURN! przynajmniej wiem, że robi go światowy koncer a nie jaś Włdzi i Staszek bieszają niewiadomo co w beczkach i później sprzedają pod marka pseudo-boxera!
chcesię się zatruć - pijcie ten syf od TIGERA!
~vmdxkymjz
HmOaz4 ywgteeqodvem, [url=http://wqalhoxblgay.com/]wqalhoxblgay[/url], [link=http://meadrjvultuj.com/]meadrjvultuj[/link], http://lhkzdvsictby.com/
~niechsobie produkują
jak mozna pic taki chemiczny sciek jak Tiger to nawet nie jest napój tylko chemiczny pobudzacz szkodliwy dla zdrowia ale pija go widocznie ci co maja tyle rozumu co własciciel fundacji :)
~ja
Jak ten tuman potrafiący w życiu tylko być tłuczonym po mordzie i tłuc innych może przywłaszczyć sobie słowo TIGER?
~www
Bardzo dobra decyzja, brawo Panie Michalczewski
~twiggy
brawo Darek! Złamali umowę to mają!
~rumcajs
Footcare leży na deskach!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki