REKLAMA

Famur dokona odpisu na kwotę 94,6 mln zł

2022-01-24 17:32
publikacja
2022-01-24 17:32
Famur dokona odpisu na kwotę 94,6 mln zł
Famur dokona odpisu na kwotę 94,6 mln zł
/ materiały dla mediów

Famur, w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości, zdecydował o rozpoznaniu odpisu aktualizacyjnego na kwotę 94,6 mln zł - podała spółka w komunikacie. Odpis ma charakter niepieniężny, obciąży wynik finansowy netto za czwarty kwartał 2021 r., jednak nie będzie miał wpływu na wynik EBITDA oraz na stan środków pieniężnych.

Famur poinformował, że odpis wynika z niższych prognozowanych przepływów pieniężnych w segmencie maszyn górniczych opartych na ponownej ocenie przyszłych oczekiwanych wyników w świetle obecnych warunków w polskim sektorze producentów maszyn dla górnictwa kamiennego.

Jak podano, zaktualizowana prognoza uwzględnia w szczególności dynamiczny wzrost w 2021 r. cen uprawnień do emisji CO2, który uprawdopodabnia realizację szybszej redukcji udziału węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce zgodnie ze scenariuszem wysokich cen CO2 przewidzianym w "Polityce energetycznej Polski do 2040 r.", czy presję instytucji finansowych na ograniczanie finansowania branży węglowej.

Ponadto, jak wynika z komunikatu, przedłużający się proces uzgodnienia z Komisją Europejską porozumienia strony rządowej ze stroną społeczną w sprawie wygaszania w Polsce kopalń węgla energetycznego do 2049 roku wpływa na wstrzymywanie planów inwestycyjnych przez krajowych kontrahentów Grupy Famur.

Spółka zastrzegła, że wskazana kwota odpisu ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie w trakcie badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta. Ostateczna kwota odpisu zostanie zaprezentowana w rocznym sprawozdaniu finansowym. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bulwers
oby to nie był pierwszy krok do ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki