REKLAMA

FIFA karze PZPN. Związek zapłaci ok. 70 tys. zł

2017-11-08 12:04
publikacja
2017-11-08 12:04

Międzynarodowa Federacji Piłki Nożnej (FIFA) nałożyła na Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) karę finansową w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich. Powodem grzywny było niewłaściwe zachowanie kibiców podczas rozegranego 5 października w Erywaniu meczu Armenia - Polska w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018.

fot. / / FORUM

FIFA argumentowała, że kara została nałożona za odpalenie materiałów pirotechnicznych na stadionie, co jest zabronione, i rozwieszenie transparentów o charakterze politycznym. Ponadto polscy kibice mieli blokować przejścia i nawoływać do zamieszek.

W trakcie eliminacji, które zakończyły się dla Polski awansem na mistrzostwa świata, PZPN był pięciokrotnie karany przez FIFA za zachowania kibiców.

FIFA ostrzegła, że kolejne podobne zachowania kibiców mogą skończyć surowszą karą. Obecna kara w wysokości 20 tysięcy franków daje w przeliczeniu na złote daje ok. 70 tys. zł. Podobna sytuacja miała miejsce po spotkaniu z Rumunią - wówczas związek musiał zapłacić 35 tysięcy franków, czyli ponad 120 tys. zł.

Mimo nałożonej kary polscy kibice będą dobrze wspominać tamto spotkanie, biało-czerwoni wygrali bowiem 6:1.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / Kk
Źródło:IAR
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki