Europol rozbił dużą grupę handlarzy tytoniu

Policja w siedmiu krajach, w tym w Polsce - aresztowała 18 osób różnych narodowości, powiązanych z międzynarodową zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się praniem pieniędzy i nielegalnym handlem tytoniem - poinformował w poniedziałek Europol.

(YAY Foto)

Według Europolu grupa zajmowała się nielegalnym handlem tytoniem na bardzo dużą skalę. "W dniu akcji, koordynowanej przez Eurojust (Europejska Jednostka Współpracy Sądowej), aresztowano 18 osób różnych narodowości, podejrzanych o pranie pieniędzy oraz nielegalny handel i przechowywanie około 670 tys. kilogramów tytoniu" - wyjaśnił Europol.

Polska była jednym z siedmiu krajów, w których przeprowadzono policyjną akcję. Aresztowania miały miejsce także we Włoszech, w Belgii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Do operacji włączyły się także Rumunia i Cypr.

Europol wyjaśnia, że przestępcy kupili rzekomo we Włoszech tytoń, który został następnie został przetworzony i sprzedany handlowcom, którzy z kolei sprzedawali go nielegalnym fabrykom papierosów. Aresztowane osoby kupowały, sprzedawały i zajmowały się naprawą maszyn do produkcji papierosów.

W skoordynowanej akcji w Holandii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, w Polsce i Belgii brało udział ponad 250 funkcjonariuszy policji, policji skarbowej i służb celnych. (PAP)

zm/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne