REKLAMA
PILNE

ERG uruchamia skup do 37 tys. akcji własnych

2017-03-30 18:36
publikacja
2017-03-30 18:36

Zarząd ERG zdecydował o uruchomieniu skupu nie więcej niż 37.000 akcji własnych, stanowiących 4,22 proc. ogólnej ich liczby, po 85 zł za akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Akcje nabywane będę w celu dalszej odsprzedaży.

Subskrypcja na skup akcji własnych przeprowadzona będzie od 10 do 14 kwietnia, a rozliczenie skupu odbędzie się od 18 do 21 kwietnia.

"W opinii zarządu cena akcji zaproponowana w skupie akcji pozwoli na szybkie zamknięcie całego procesu i zwiększy liczbę inwestorów, którzy pozytywnie odpowiedzą na naszą ofertę. Zaproponowana wycena udziałów jest skorelowana z celami biznesowymi spółki" - powiedział PAP Robert Groborz, prezes ERG.

"Wierzę, że spółka będzie się intensywnie rozwijać, dzięki skutecznie realizowanej strategii, która zakłada przede wszystkim zwiększenie sprzedaży na eksport, wzrost mocy produkcyjnych i podniesienie osiąganych marż. Dzięki realizacji takich planów nasze akcje będą miały potencjał wzrostu na warszawskiej giełdzie. Skup walorów pozwoli spółce - później przy ich sprzedaży - na uzyskanie dodatkowych środków np. na poważniejsze inwestycje" - dodał.

Akcjonariusze ERG zdecydowali w czwartek o upoważnieniu zarządu do dokonania skupu do 105 tys. akcji własnych w celu ich dalszej odsprzedaży(PAP Biznes)

seb/ morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ciekawski
Czy Purgał sprzeda najwięcej akcji ERGowi tak jak było przy skupie akcji Bioerg?
~bolec
purgał to najwięsza szmata w tej spółce

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki