REKLAMA

Dzień szczepienia w PGG - wolny od pracy

2022-01-25 18:57
publikacja
2022-01-25 18:57
Dzień szczepienia w PGG - wolny od pracy
Dzień szczepienia w PGG - wolny od pracy
fot. Arkadiusz Lawrywianiec / / FORUM

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej (PGG), którzy do 11 marca zdecydują się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19, w dniu szczepienia będą mieli wolne - wynika z informacji zatrudniającej blisko 38 tys. osób największej górniczej firmy.

Dodatkowy dzień płatnego urlopu ma zachęcić do przyjęcia trzeciej, przypominającej dawki szczepionki, ale też skłonić do zaszczepienia tych, którzy jeszcze w ogóle się na to nie zdecydowali.

O takiej formie zachęty do szczepień zdecydował w specjalnym zarządzeniu prezes PGG Tomasz Rogala. To odpowiedź na obecną sytuację epidemiczną oraz prognozy dotyczące możliwego wzrostu zachorowań.

"Nie ulega wątpliwości, że szczepienia przeciw COVID-19 chronią przed rozwojem zakażenia albo pozwalają łagodniej i bezpieczniej przejść ewentualne zachorowanie" - ocenił prezes PGG, wskazując, iż szczepienia mogą ocalić przed tragicznymi skutkami koronawirusa.

Dodatkowy dzień urlopu, przysługujący w dniu szczepienia, będzie wynagradzany jak dzień zwykłego urlopu wypoczynkowego.

W ostatnim czasie w kopalniach notowany jest znaczący wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. We wtorek zakażonych było 664 pracowników, a 363 osoby przebywały na kwarantannie. Liczba chorych jest znacząco większa niż przed trzema tygodniami, jednak - jak zapewniają przedstawiciele PGG - zachorowania nie paraliżują obecnie pracy kopalń.

W ub. tygodniu PGG rozpoczęła wśród załogi kolejną kampanię zachęcającą do szczepień przeciwko COVID-19. Górnicy otrzymają SMS-y z informacjami na temat możliwości przyjęcia trzeciej, przypominającej dawki szczepionki. Latem ub. roku największa górnicza spółka przeprowadziła akcję szczepień, w której wzięło udział ponad 7 tys. pracowników i członków ich rodzin.

W każdej z kopalń wyznaczeni zostali koordynatorzy, których zadaniem jest analizowanie sytuacji epidemicznej. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości lub obaw co do stanu zdrowia pracowników, mają oni obowiązek niezwłocznego raportowania do zarządu PGG.

Informacje związane z COVID-19 dostępne są w kopalniach m.in. w najbardziej uczęszczanych miejscach, w których gromadzą się pracownicy - np. w cechowniach wyświetla się je na specjalnie przygotowanych telebimach. W związku z sytuacją pandemiczną spółka wprowadziła także w szerszym niż zazwyczaj zakresie możliwość pracy zdalnej dla administracji. (PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (16)

dodaj komentarz
3456
a byli i tacy co po tygodniu od szprycy wyciąglęli kopytka
olot
Dzień wolny po szczepieniu to i tak jest. Większość musi odchorować przynajmniej jeden dzień w domu nim wróci do pracy i albo bierze L4 albo dzień wolny.
arzab
Dziękujemy p. prezesowi za to, ze po raz kolejny tak hojnie dzieli kasą z naszych podatków ! Natomiast mnie to nie dziwi, że tak postępuje, ponieważ widzi i wie, ze ma po drugiej stronie wystraszonych nieudaczników, którzy trzęsąc się ze strachu
o swoje dalsze trwanie przy korycie, zgodzą się bez szemrania na wszystko co tzw.
Dziękujemy p. prezesowi za to, ze po raz kolejny tak hojnie dzieli kasą z naszych podatków ! Natomiast mnie to nie dziwi, że tak postępuje, ponieważ widzi i wie, ze ma po drugiej stronie wystraszonych nieudaczników, którzy trzęsąc się ze strachu
o swoje dalsze trwanie przy korycie, zgodzą się bez szemrania na wszystko co tzw. górnicy zaproponują !
obudz_sie
"Nie ulega wątpliwości, że szczepienia przeciw COVID-19 chronią przed rozwojem zakażenia ..." - ocenił prezes PGG ;) To ja zalecam panu prezesowi zapoznać się z oficjalnymi statystykami https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761 Zakażenia za okres 11-17 styczeń: zaszczepieni 62 tys natomiast nieuszczypnięci "Nie ulega wątpliwości, że szczepienia przeciw COVID-19 chronią przed rozwojem zakażenia ..." - ocenił prezes PGG ;) To ja zalecam panu prezesowi zapoznać się z oficjalnymi statystykami https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761 Zakażenia za okres 11-17 styczeń: zaszczepieni 62 tys natomiast nieuszczypnięci 48 tys. Widać właśnie jak skuteczne są te szczepienia ;)
blind-oln
W tym samym okresie 11-17 stycznia, zgody wśród zaszczepionych 586, zgodny wśród niezaszczepionych 1847.

Jak to jest? O 1/3 więcej zakażonych, a 3 razy mniej zgonów? Czyżby szczepionka działała? Niemożliwe!
dididif odpowiada blind-oln
"Niemożliwe!" - a możliwe, że jeszcze na początku grudnia wyznakowani stanowili 40% nowych przypadków? W ciągu miesiąca wyznakowani wskoczyli na 56%! Niemożliwe!

Dla mnie w oficjalnych statystykach twoje 'niemożliwe' jest jak najbardziej możliwe, a nawet konieczne.
blind-oln odpowiada dididif
Co jest konieczne? Żeby niezaszczepieni stanowili 75-80% wszystkich zgonów?
jarada74 odpowiada blind-oln
podaj źródło.
blind-oln odpowiada jarada74
Źródło to samo co w pierwszym komentarzu. Przełącz się na zakładkę "zgony" i ustaw ten sam zakres dat tj, 11-17 stycznia. W tabelce na dole będziesz mieć sumę zgonów.
olot odpowiada blind-oln
Nie, nie działa. Te liczby właśnie to pokazują.

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki