REKLAMA

Doczekał się. Bezdomny dostanie wygraną w loterii

2023-12-02 06:00
publikacja
2023-12-02 06:00

Wygrał w popularnej włoskiej grze liczbowej Superenalotto, ale z powodów formalnych bezdomny nie mógł odebrać ponad 37 tys. euro. Po miesiącu batalii firma- organizator gry zgodziła się wypłacić pieniądze.

Doczekał się. Bezdomny dostanie wygraną w loterii
Doczekał się. Bezdomny dostanie wygraną w loterii
fot. REUTERS/Max Rossi / / FORUM

Włoskie media opisały historię pochodzącego z Apulii Gianluigiego, który żyje na ulicy w nadmorskim mieście. Zawsze grał w Superenalotto skreślając te same liczby. Tak też było w październiku, gdy okazało się, że wypełniwszy kupon za 1,50 euro dzięki trafionej „czwórce” wygrał ponad 37 tysięcy euro.

To niewiele, jeśli weźmie się pod uwagę częste wielomilionowe, rekordowe wygrane w tej znanej grze, ale bardzo dużo dla kogoś, kto nie ma dachu nad głową.

Gdy mężczyzna poszedł po wygraną do kolektury, w której wypełnił kupon, jej właściciel był bardzo szczęśliwy. Powiedział lokalnym mediom: „Jesteśmy wszyscy tu zadowoleni, Gianluigi zasłużył na to. Najpierw spał na ławkach, czasem był podopiecznym Caritas, ale teraz będzie miał inne możliwości”.

Jednak po tej radości nadeszło rozczarowanie, ponieważ po to, by odebrać nagrodę, potrzebny jest numer identyfikacji podatkowej oraz ważna karta ubezpieczenia zdrowotnego. Okazało się, że mężczyzna nie ma ważnych dokumentów i to stało się bardzo trudną do pokonania przeszkodą.

Wiele osób z Senigallii, znających Gianluigiego zaangażowało się, by pomóc mu rozwiązać biurokratyczny problem. Włączył się w to też miejscowy Caritas. Po miesiącu firma Sisal - organizator gry podjęła decyzję odblokowaniu wygranej. Mężczyzna odebrał wystawiony mu czek. 

sw/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
"by odebrać nagrodę, potrzebny jest numer identyfikacji podatkowej oraz ważna karta ubezpieczenia zdrowotnego" - kogoś chyba zupełnie pogrzało. Kupon jest na okaziciela, i guzik loterię powinno obchodzić, czym ktoś ma ubezpieczenie zdrowotne
1a2b
chyba odbierze wygraną a nie dostanie... oczywiście po zapłaceniu podatku

Powiązane: Włochy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki