REKLAMA
BADANIE

Debiut amerykańskiego kapitału na NewConnect

2010-07-26 05:40
publikacja
2010-07-26 05:40

Kontrolowana przez właścicieli grupy Aztec Washer Company firma Aztec International S.A. zadebiutuje 27 lipca 2010 r. na rynku NewConnect. Debiut poprzedziła emisja prywatna akcji, w której sprzedano papiery o wartości 1,5 mln zł.


W ubiegłym tygodniu, 23 lipca Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zdecydował o dopuszczeniu do obrotu na NewConnect 3 123 000 akcji zwykłych na okaziciela poznańskiego producenta akcesoriów budowlanych Aztec International S.A.

„Wejście na NewConnect to bardzo ważny etap w rozwoju naszej firmy. Dołączenie do prestiżowego grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie stanowi potwierdzenie naszej wiarygodności i silnej pozycji na rynku. Mamy również nadzieję, że dzięki obecności na GPW uda nam się zwiększyć rozpoznawalność i zainteresowanie ofertą Aztec International. - mówi Marek Ciulis, Prezes Aztec International S.A.

Przed wejściem na NewConnect spółka pozyskała 1,5 mln zł. Pieniądze z prywatnej emisji Aztec International S.A. przeznaczy na zwiększenie kapitału obrotowego, rozwój prowadzonej działalności operacyjnej oraz urozmaicenie oferowanego asortymentu produktowego. Firma zamierza również unowocześnić park maszynowy i nabyć nową linię technologiczną, która pozwoli na obniżenie kosztów produkcji. Już dziś spółka może się pochwalić świetnymi wynikami finansowymi. W 2009 r. udało się jej osiągnąć 7,74 mln zł przychodu co przełożyło się na 660 tys. zł zysku netto.


Zarząd Spółki wierzy, że w tym i kolejnych latach Firma będzie dynamicznie poprawiać swoje wyniki finansowe. Już dziś asortyment poznańskiej Spółki można znaleźć na większości rynków europejskich. Obecnie ponad 90 proc. sprzedaży firma realizuje poza granicami Polski.

Reklama

/ Aztec International
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki