REKLAMA

Debiut amerykańskiego kapitału na NewConnect

2010-07-26 05:40
publikacja
2010-07-26 05:40

Kontrolowana przez właścicieli grupy Aztec Washer Company firma Aztec International S.A. zadebiutuje 27 lipca 2010 r. na rynku NewConnect. Debiut poprzedziła emisja prywatna akcji, w której sprzedano papiery o wartości 1,5 mln zł.


W ubiegłym tygodniu, 23 lipca Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zdecydował o dopuszczeniu do obrotu na NewConnect 3 123 000 akcji zwykłych na okaziciela poznańskiego producenta akcesoriów budowlanych Aztec International S.A.

„Wejście na NewConnect to bardzo ważny etap w rozwoju naszej firmy. Dołączenie do prestiżowego grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie stanowi potwierdzenie naszej wiarygodności i silnej pozycji na rynku. Mamy również nadzieję, że dzięki obecności na GPW uda nam się zwiększyć rozpoznawalność i zainteresowanie ofertą Aztec International. - mówi Marek Ciulis, Prezes Aztec International S.A.

Przed wejściem na NewConnect spółka pozyskała 1,5 mln zł. Pieniądze z prywatnej emisji Aztec International S.A. przeznaczy na zwiększenie kapitału obrotowego, rozwój prowadzonej działalności operacyjnej oraz urozmaicenie oferowanego asortymentu produktowego. Firma zamierza również unowocześnić park maszynowy i nabyć nową linię technologiczną, która pozwoli na obniżenie kosztów produkcji. Już dziś spółka może się pochwalić świetnymi wynikami finansowymi. W 2009 r. udało się jej osiągnąć 7,74 mln zł przychodu co przełożyło się na 660 tys. zł zysku netto.


Zarząd Spółki wierzy, że w tym i kolejnych latach Firma będzie dynamicznie poprawiać swoje wyniki finansowe. Już dziś asortyment poznańskiej Spółki można znaleźć na większości rynków europejskich. Obecnie ponad 90 proc. sprzedaży firma realizuje poza granicami Polski./ Aztec International
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki