REKLAMA

DB Energy ma umowę ws. finansowania projektów w modelu ESCO

2020-10-28 20:36
publikacja
2020-10-28 20:36
DB Energy

DB Energy podpisało z Efficiency Solutions II SV umowę ramową w sprawie finansowania projektów w modelu ESCO - podała spółka w komunikacie. Na mocy umowy, DB Energy uzyska możliwość finansowania projektów na kwotę co najmniej 20 mln euro.

Jak podano, spółka posiada obecnie ponad 30 zidentyfikowanych projektów inwestycyjnych o szacowanej wartości blisko 40 mln euro, które mogą zostać objęte finansowaniem w modelu ESCO.

Podmiotem zarządzającym Efficiency Solutions II SV jest SUSI Partners AG, instytucja finansowa zajmująca się finansowaniem projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz magazynowania energii. Obecna wartość aktywów pod jej zarządzaniem wynosi ok. 1,5 mld euro.

DB Energy podało, że nawiązanie współpracy z partnerem finansowym umożliwi szybsze osiągnięcie celów strategicznych w zakresie rozwoju działalności w modelu inwestycyjnym, w szczególności ESCO.

ESCO to model działania, w którym przedsiębiorcom oferuje się wdrożenie różnych przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej, bez konieczności angażowania przez nich własnych środków finansowych. Inwestycje w modelu ESCO są finansowane ze źródeł zewnętrznych, zajmuje się tym wykonawca. Jego wynagrodzenie jest powiązane z osiąganymi oszczędnościami.

DB Energy realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (finansowanie długoterminowe) lub EPC (finansowanie na czas realizacji) po monitoring instalacji przemysłowych.(PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki