Czarny rynek handlu danymi klientów instytucji finansowych

Dziennik "Polska" pisze o handlu danymi osobowymi. Reporter tej gazety kupił na czarnym rynku poufne dane 4 tysięcy klientów Commercial Union. Niemal natychmiast znalazł się też chętny na nie kupiec.

"Polska" podkreśla, że numer PESEL, numer telefonu i konta bankowego, adres poczty elektronicznej czy zamieszkania to pożądany, choć nielegalny towar. Na czarnym rynku bazy danych klientów różnych instytucji warte są dziesiątki tysięcy złotych. Handel nimi kwitnie na potęgę - pisze gazeta.

Reporter "Polski" opowiada, że z pośrednikiem trudniącym się nielegalnym handlem danymi spotkał się w łódzkim klubie. Kontakt do niego zdobył na imprezie w gronie znajomych finansistów. Mężczyzna Przyniósł pendrive'a z bazą klientów. Zażądał 5 tysięcy złotych i chciał pieniędzy do ręki. Nie krył, że handel danymi jest w Polsce powszechny.

Więcej szczegółów tej sprawy - w dzienniku "Polska"

"Polska"/kry/jp
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~znik

Jak przychodzą ci z różnych miejsc jakieś bzdury, od razu zgłoś to do GIODO. Jednocześnie na piśmie spytaj firmę, w jaki sposób weszła w posiadanie twoich danych, przy okazji żądając odszkodowania finansowego, np. 5000zł za nielegalne posługiwanie się twoimi danymi. Tak, wiem że to lipa, ale skutecznie odstrasza. Kontrola GIODO też skutecznie tłucze takie "firmy". Ja się nie szczypię, i mówię wam, skarżenie się jest bardzo skuteczne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Agata

Czy jakies powazne zagrozenia z tego plyna bo troche mnie to niepokoi

! Odpowiedz
0 0 ~jack

spoko! masz tylko pełną skrzynkę pocztową.Teraz mam tel. w Play i za każde 2.min. odebranych poł. dostaję 1-min. Dzwonią do mnie a ja gadam z nimi o glupotach i mam darmowe rozmowy.Pozdrawiam.

! Odpowiedz
0 0 ~jack

Kiedyś podalem swoje nieużywane 2-imię w pewnej instytucjii.Jakie bylo moje zdziwienie jak po kilku miesiącach zaczeły do mnie przychodzić listy z banków,ins.fin. telefony itd.Więc pewna firma sprzedała moje dane do wielu ....... Nie!!!!! ma ochrony dan.osob. to lipa!

!
Polecane
Najnowsze
Popularne