REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Columbus ma umowę z Google. Gigant pomoże w transformacji energetycznej

2022-05-11 12:30
publikacja
2022-05-11 12:30

Notowany na NewConnect Columbus Energy poinformował o podpisaniu umowy ramowej z Google Polska w zakresie realizacji procesu transformacji energetycznej i skalowania działalności spółek z grupy kapitałowej. 

Columbus ma umowę z Google. Gigant pomoże w transformacji energetycznej
Columbus ma umowę z Google. Gigant pomoże w transformacji energetycznej
fot. M2020 / / Shutterstock

Umowa została zawarta 11 maja br. pomiędzy Columbus Energy oraz Google Cloud Poland i dotyczy współpracy strategicznej w zakresie realizacji procesu transformacji energetycznej klientów Columbusa i skalowania działalności Columbus i Saule - informuje spółka w komunikacie. 

Kurs akcji Columbusa rósł o ok. 2,5 proc. po godz. 12.30 w czasie środowej sesji. 

Bankier.pl

Wspólne działania stron mają dotyczyć wsparcia marketingowego Google Cloud Poland przy procesie transformacji energetycznej klientów Columbusa z użyciem produktów Saule. To także współpraca techniczna i technologiczna, poprzez zapewnienie Columbusowi narzędzi i zasobów w zakresie przygotowania strategii rozwoju oraz architektury do skalowania działalności Columbus na wybranych rynkach światowych.

Google ma zapewnić również Saule narzędzia i zasoby w celu rozwoju PESL (perovskite electronic shelf label) i masowej ich komercjalizacji docelowo na wszystkich terytoriach, gdzie Grupa Google oferuje swoje produkty chmurowe oraz przygotowanie obu spółek (Columbus i Saule) do skalowania działalności w oparciu o produkty Google Workspace, Google Cloud i Google Ads. - czytamy w komunikacie.

Ponadto, strony wyraziły intencję realizacji wspólnych działań w obszarach badań i rozwoju w zakresie tworzenia nowych produktów dla sektora IoT (Internet of Things), w tym współfinansowanie przyszłych projektów R&D przy możliwym wsparciu Google Ventures, wymiany informacji o innowacjach i doświadczeniach w sektorze odnawialnych źródeł energii oraz współpracy handlowej w tym zakresie.  Wsparcia w pozyskiwaniu funduszy na realizację procesu transformacji energetycznej i cyfrowej oraz marketingu, w tym promocji "Karty Zielonej Transformacji" opracowanej przez działającą przy Columbus Fundację Carbon Footprint - przekazuje spółka.

Umowa określa ramowe obszary współpracy, a każdy z nich zostanie uregulowany szczegółowo w odrębnych dokumentach. Obowiązuje z chwilą jej zawarcia przez okres pięciu lat. 

Zawarta umowa jest rozszerzeniem współpracy Saule i Google Cloud Poland rozpoczętej w dniu 24 listopada 2021 r. podpisaniem listu intencyjnego w zakresie transformacji cyfrowej.

Columbus Energy działa w branży energii odnawialnej (fotowoltaika). Saule Technologies to polska firma rozwijająca technologię drukowanych perowskitowych ogniw słonecznych nowej generacji (ultracienkie, transparentne ogniwa fotowoltaiczne). Columbus jest jednym z akcjonariuszy Saule, w 2020 r. roku zainwestował 10 mln euro, obejmując 20 proc. udziałów. Ostatnio energetyczna spółka informowała o podpisaniu term-sheet z amerykańskim funduszem, który miałby w nią zainwestować 200 mln zł. 

MKu

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki