Codete stawia na innowacyjne rozwiązania w sektorze IT

2019-03-05 15:34
publikacja
2019-03-05 15:34

Jedna z najszybciej rozwijających się firm w sektorze IT w Polsce - Codete może pochwalić się kolejnym sukcesem. W prestiżowym rankingu Gazele Biznesu, firma znalazła się na 69. miejscu w Polsce (5. miejsce w Małopolsce) wśród prawie 4500 firm z największym przyrostem obrotów w ostatnich 3 latach. Wzrost przychodów Codete według analizy Coface wyniósł 283 proc., natomiast sprzedaż na koniec 2017 roku wyniosła 16.1 mln złotych. W tym roku firma znalazła się także na liście najszybciej rozwijających się firm w Europie wg Financial Times.

Spółka Codete działa na polskim i zagranicznym rynku od 2010 roku. Firma specjalizuje się w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych do organizacji o różnej skali i wektorze biznesowym. Codete tworzy ponad 130 specjalistów, którzy pracują w głównym oddziale w Krakowie, a także w Lublinie. Współwłaścicielami firmy są Karol Przystalski, odpowiedzialny za dział badawczy w firmie, Artur Olechowski, który odpowiada za rozwój biznesu i dział sprzedaży oraz Grzegorz Śmiałek, który nadzoruje dział finansowy i HR.

/ Materiał partnera

Software House realizuje cele biznesowe klientów i optymalizuje proces technologiczny  

Firma od lat operuje na globalnych rynkach wspierając swoich klientów w zakresie projektowania rozwiązań, tworzenia architektury oraz implementacji oprogramowania. Zespół Codete wspiera szerokie spektrum technologii backendowych, takich jak Java, Scala, Python, Ruby, PHP, R, najnowsze frameworki JavaScript oraz technologie mobile. Poza doświadczeniem technicznym, Codete stawia również na rozwój wiedzy domenowej w branżach takich jak FinTech, HealthTech, czy Automotive.

W portfolio projektów Codete znaleźć można systemy oparte na Blockchain, wykorzystujące Data Science, głównie metody Machine Learning oraz Big Data. To właśnie dzięki doświadczeniu w zyskujących na popularności trendach IT, firma umożliwia swoim partnerom budowanie realnej przewagi konkurencyjnej w dobie czwartej rewolucji przemysłowej.

- Opracowaliśmy narzędzie zastępujące przestarzałe modele uczenia maszynowego najnowszymi technologiami dostępnymi na rynku. Nasz Machine Learning Converter spotkał się z zainteresowaniem wiodącej marki motoryzacyjnej z rynku niemieckiego, która obecnie inwestuje w technologie Big Data oraz Machine Learning. Rozwiązanie pozwoliło klientowi zasadniczo zredukować czas i koszty związane z adaptacją własnego oprogramowania do najnowszych standardów - mówi Artur Olechowski, Managing Director.

/ Materiał partnera

Doświadczony zespół specjalistów i własne rozwiązania oparte na  uczeniu maszynowym

Współczesny biznes oparty na innowacyjności coraz częściej prowokuje korporacje i wiodące organizacje naukowe do powoływania jednostek technologicznych typu spin-off. W ostatnich latach firma angażowała się w wiele inicjatyw tego rodzaju dostarczając kompetencje ekspertów, architektów i inżynierów danych do realizacji wyzwań z zakresu automatyzacji procesów. Współpraca z takimi markami jak BMW, Deloitte, czy Stanford University zaowocowała powstaniem niezależnego działu Research & Development. Jego zadania koncentrują się zarówno na wspieraniu firm zewnętrznych w zakresie analizy danych, czy Machine Learning, jak i opracowywaniu i komercjalizacji własnych narzędzi i produktów.

Jednym z najnowszych produktów firmy jest platforma QA, która służy do automatyzacji procesów testowania regresyjnego za pomocą porównywania screenshotów.

- Wykorzystujemy crawler, który wykrywa podstrony i stany aplikacji, następnie generuje automatyczne testy we frameworku Selenium. Za pomocą tych testów jesteśmy w stanie tworzyć screenshoty poszczególnych stanów i porównywać je, w celu wykrycia niepożądanych zmian - zaznacza Paweł Dyrek, Technology Consulting Manager.

Do analizy obrazów wykorzystywane są techniki związane z Machine Learningiem w celu wykrywania obiektów i układu strony. Główne technologie, które zostały użyte do zaprojektowania platformy to Java, JavaScript, Selenium oraz Appium i Google Vision API.

Codete opracowało także własną metodę analizy sentymentu opartą na bieżącym monitorowaniu tweetów, wykorzystując do tego celu metody NLP. Mimo, iż na rynku dostępnych jest kilka narzędzi, które pozwalają na zautomatyzowanie tego procesu, nie radzą sobie one zbyt dobrze z językiem używanym w mediach społecznościowych. Firma opracowała autorską bazę danych, która gromadzi kilkadziesiąt tysięcy wpisów, a następnie określiła sentyment dla wszystkich wiadomości. Proces nauki polegał na ocenieniu przydatności dostępnych algorytmów sztucznej inteligencji i wyborze tego, który daje najlepsze wyniki.

- Stworzone przez nas narzędzie jest pomocne z punktu widzenia dowolnej marki obecnej w mediach społecznościowych, która chciałaby w łatwy sposób monitorować je pod kątem opinii klientów. Taka obserwacja pozwala na szybkie wykrycie potencjalnych kryzysów i ich błyskawiczne łagodzenie w czasie. Tak naprawdę jednak, pole do wykorzystania tego typu narzędzia jest dużo szersze - począwszy od chatbotów, a na automatycznej analizie tekstu skończywszy - podkreśla Kacper Łukawski, Lead Data Engineer.

/ Materiał partnera

Ekspansja międzynarodowa i budowa relacji z wiodącymi markami to plany na kolejne lata

Fundamentem biznesu firmy są przede wszystkim dostarczanie dedykowanych zespołów IT o szerokiej specjalizacji, konsulting technologiczny oraz szkolenia z zakresu Machine Learning, Data Science, Big Data oraz Blockchain.

Do grona klientów i partnerów firmy należą zarówno prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa z ekosystemu technologicznego Berlina, Londynu czy Nowego Jorku jak i międzynarodowe korporacje mające swoje oddziały na rodzimym rynku. Codete świadczy usługi konsultingowe i wspiera rozbudowę zespołów inżynierskich w firmach takich jak Motorola, HSBC czy Cisco.

- Nieustannie koncentrujemy się na utrzymywaniu najwyższej jakości usług, inwestujemy w relacje z naszymi partnerami oraz stabilny rozwój organizacji. Rekrutujemy najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w swoich technologiach, starając się tym samym zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów - podsumowuje Grzegorz Śmiałek, Managing Director.

Realizując cele strategiczne i biznesowe Codete zamierza utrzymać dotychczasową dynamikę wzrostu. Plany na nadchodzące lata to otwarcie kolejnych oddziałów w Polsce, rekrutacja nowych pracowników, a także dalsza ekspansja na rynki zagraniczne.

Źródło:Materiał partnera
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki