Brytyjczycy powiedzieli, jakiego chcą systemu imigracji

Według Brytyjczyków imigranci przybywający na Wyspy powinni mówić po angielsku i nie mieć przeszłości kryminalnej. Nieważne jest natomiast ich wyznanie czy kolor skóry - wynika z opublikowanego dziś sondażu. Autorzy badań przygotowanych dla ośrodka analitycznego Open Europe pytali Brytyjczyków o to, jakiego chcą systemu imigracji.

(fot. REUTERS/Neil Hall/File Photo / FORUM)

To, czy imigrant jest chrześcijaninem, jest ważną kwestią dla siedmiu procent badanych. Na kolor skóry zwraca uwagę osiem procent. Na orientację seksualną - 3 procent. Ale już ponad połowa badanych chce, by przybysz mówił płynnie po angielsku.

Niemal 70 procent ankietowanych uważa, ze imigracja powinna być uzależniona od gospodarki. Tam, gdzie brakuje rąk do pracy, imigranci byliby mile widziani. Eksperci mówią w tym kontekście zwłaszcza o rolnictwie i o służbie zdrowia. Z kolei w sektorach, gdzie nie brakuje pracowników, według badanych rząd powinien opuścić szlaban, by nie stwarzać konkurencji dla Brytyjczyków.

Według 3/4 badanych powinna obowiązywać zasada, że potencjalny przybysz najpierw zdobywa ofertę pracy, a dopiero potem może uzyskać prawo do wjazdu na Wyspy.

Największa zgodność panuje w kwestii przeszłości kryminalnej imigranta. W opinii 85 procent badanych ktoś, kto ma na koncie przestępstwa, nie powinien być do kraju wpuszczany.

Po brexicie kraj będzie mógł samodzielnie ustalić zasady dotyczące przybyszów z Unii Europejskiej. Rząd ma przedstawić zarys nowego systemu w styczniu przyszłego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/kano

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 bialy_kruk

Ten artykul juz nie dotyczy juz Polakow.I to nie jest fake nwws.

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

Darmowy program
PIT 2017

e-pity logo
Copyright 2009-2017 e-file sp. z o.o. sp. k.

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% XII 2017
PKB rdr 4,9% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 2,7% XII 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl