REKLAMA

Blirt rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

2021-09-24 11:44
publikacja
2021-09-24 11:44
Blirt rozpoczyna przegląd opcji strategicznych
Blirt rozpoczyna przegląd opcji strategicznych
/ gpw.pl

Blirt rozpoczyna przegląd opcji strategicznych związanych m.in. ze strukturą właścicielską i działalnością biznesową - podała spółka w komunikacie. Zarząd rozważy np. pozyskanie inwestora, czy połączenie z innym podmiotem.

Spółka podała, że w ramach przeglądu dostępnych opcji strategicznych zarząd będzie analizował różne możliwości, w zależności od uwarunkowań rynkowych oraz możliwych form współpracy.

W szczególności zarząd może rozważyć: poszukiwanie inwestora, w tym podmiotu branżowego lub inwestora finansowego, zmianę struktury właścicielskiej lub dokonanie innego rodzaju czynności, takich jak np. zawarcie aliansu lub partnerstwa strategicznego, połączenie z innym podmiotem, włączając w to również, w razie potrzeby, wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku NewConnect.

Blirt zawarł umowę z firmą doradczą Deloitte Advisory, która będzie wspierać i koordynować wszelkie działania w ramach prowadzonego przeglądu.

"Na dzień publikacji niniejszego raportu, nie zostały podjęte żadne decyzje dotyczące wyboru konkretnej opcji, a sam przegląd opcji może być procesem długotrwałym. Dodatkowo zarząd zdecyduje się podjąć lub rekomendować w przyszłości jakąkolwiek decyzję dotyczącą wyboru konkretnej opcji tylko w przypadku jeśli będzie ona bardziej korzystna w stosunku do obecnej, realizowanej z sukcesem, strategii. W związku z powyższym, może się okazać, że po dokonanym przeglądzie opcji strategicznych żadna opcja nie zostanie wybrana do dalszej realizacji i w rezultacie nie zostaną wprowadzone istotne zmiany kierunków działania" - napisano w komunikacie.

Notowany na NewConnect Blirt zajmuje się produkcją enzymów oraz odczynników do badań diagnostycznych. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki