REKLAMA

Biedroń: legitymacja partyjna nie może być "kartą" do spółek Skarbu Państwa

2019-05-09 19:09
publikacja
2019-05-09 19:09

Trzeba skończyć tym, żeby legitymacje partyjne, dobre znajomości, były traktowane jak karta do zarządów i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa - powiedział w czwartek w Bydgoszczy lider Wiosny Robert Biedroń. "Będziemy zabierali te złote rybki, synekury" - zadeklarował.

/ fot. Michał Dyjuk / FORUM

Lider Wiosny wystąpił w czwartek na konferencji prasowej w pobliżu firmy Nitro-Chem SA.

"Jesteśmy pod symbolem tego rządu. Miało być prawie i sprawiedliwie, a jest bezprawie i niesprawiedliwie, szczególnie (jeśli chodzi) o to, jak traktowane są spółki Skarbu Państwa, jak są traktowane nasze publiczne pieniądze. Jesteśmy pod firmą, która jest w Polsce firmą strategiczną. Nitro-Chem w Bydgoszczy, to firma, która zaopatruje polskie wojsko i amerykańską armię w trotyl, a trotyl to narzędzie strategiczne dla naszego bezpieczeństwa. Otóż prezesem Nitro-Chemu został (w 2017 r. - PAP) Krzysztof Kozłowski, asystent byłego wiceministra (obrony) w rządzie PiS Bartosza Kownackiego" - mówił Biedroń.

Podkreślił, że "Kozłowski w swoim CV ma duże doświadczenie, ale niezwiązane z trotylem". "Jak wiemy, wcześniej zajmował się serwisowaniem maszyn piekarniczo-cukierniczych, czy przede wszystkim był akwarystą, zajmował się więc dekorowaniem akwariów dla rybek. Jego specjalizacją są pewnie rybki morskie i na pewno przed panem Kozłowskim jest morze możliwości w tego typu spółkach" - zaznaczył Biedroń.

Lider Wiosny zauważył, że Kozłowski zastąpił na stanowisku menedżera z 20-letnim stanowiskiem, specjalistę w branży. Jak ocenił, legitymacje partyjne, dobre znajomości partyjne, sprawiają że takie spółki, jak Nitro-Chem stoją otworem dla "Misiewiczów czy Kozłowskich".

"Dzisiaj legitymacja partyjna traktowana jest jak karta do bankomatu, karta do zarządu spółki, karta do rady nadzorczej spółki. Wystarczy należeć do PiS, a spółeczka się należy. Najwyższa pora zabrać politykom te zabawki. Zrobić tak, jak to zrobiliśmy w Słupsku, gdzie zorganizowaliśmy transparentne konkursy do rad nadzorczych, uporządkowaliśmy kwestie, których nikt przez lata w spółkach komunalnych nie chciał zrobić. Skoro dało się w Słupsku, to wierzymy, że da to się zrobić w całej Polsce" - podkreślił lider Wiosny.

"Trzeba im zabrać te zabawki, trzeba odebrać te zabawki politykom, żeby do spółek Skarbu Państwa w końcu trafiali specjaliści i specjalistki. To jest nasza recepta na państwo, które będzie +odmisiewiczone+. Będziemy zabierali te +złote rybki+, synekury tym wszystkim akwarystom, którzy dzisiaj zajmują się trotylem, a nie mają żadnych do tego kompetencji" - dodał. 

autor: Jerzy Rausz

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (27)

dodaj komentarz
szlachta-nie-pracuje
sprywatyzować
trooper
Najpierw PIS musi odejść. PIS nacjonalizuje a nie prywatyzuje. To wszystko idzie nie w tą stronę co powinno niestety.
maryjanek
przy prywatyzacji jest jednorazowa łapówka, a i naczej doją jak panstwowe. Powinno byc jak w chinach kara smierci za przestepstwa gospodarcze, nie byłoby karuzel vatowskich
maryjanek
"Kozłowski zastąpił na stanowisku menedżera z 20-letnim stanowiskiem, specjalistę w branży. " a 20 lat temu ten poprzedni gostek to może po znajmości nie wchodził na taka prezesurę? nie uwierzę że było inaczej, w Polsce zawsze rządzily i rządza znajomosci
zenonn
https://www.defence24.pl/poslowie-o-nieprawidlowosciach-w-nitro-chem-kownacki-mozna-bylo-dzialac-3-lata-wczesniej
trooper
Nepotyzm i Kumoterstwo za czasów 'dobrej zmiany' rozrósł się do niewyobrażalnych przez lata rozmiarów. Czas z tym skończyć i popieram tutaj Biedronia (mimo tego, że jest dla mnie troszkę zbytnio lewicowy). Przynajmnniej ma jaja, bo ci z PO to mają raczej wydmuszki.
aerk
Po zmianie władzy spółki skarbu państwa nagle dziwnym trafem stały się dochodowe.
Jeśli to rzeczywiście kolesiostwo partyjne to popieram.
trooper
Które spółki stały się dochodowe po zmianie władzy? Zobacz co się na giełdzie dzieje, zobacz jak dołuje np taka JSW. Ceny koksu na świecie biją rekordy a spółka wydobywająca koks straciła przez rok ponad 50% swojej wartości! Kumoterstwo i Nepotyzm niszczy nasz kraj.
eagleeye
Robert to jak będzie "chłopie" jeśli można Cię tak nazwać jak Ty nie daj Boże będziesz u władzy
pirx
Zarządy półek skarbu państwa to tradycyjny łup polityczny i musimy się z tym pogodzić.

Jeśli Wiosna się z tym nie zgadza i chce to skutecznie zakończyć, to jedyne co może zaproponować, to prywatyzacji tych firm.

Rozumiem jednak, że taki pomysł nie padnie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki