REKLAMA

PODRÓŻEBarcelona ogranicza liczbę turystów zwiedzających miasto

2022-11-25 19:56
publikacja
2022-11-25 19:56

Rada miejska Barcelony zatwierdziła w piątek przepisy ograniczające liczbę turystów zwiedzających to miasto, w tym jego najpopularniejsze części. Nowa regulacja ma poprawić jakość życia mieszkańców stolicy Katalonii, masowo odwiedzanej przez turystów.

Barcelona ogranicza liczbę turystów zwiedzających miasto
Barcelona ogranicza liczbę turystów zwiedzających miasto
fot. Vunav / / Shutterstock

Zgodnie z przegłosowanym podczas piątkowej sesji dekretem rady miejskiej maksymalna liczba turystów w grupie z przewodnikiem może wynieść 20 osób na terenie Starego Miasta.

W kilku częściach miasta, w tym na popularnym wśród turystów placu Sant Jaume i na placach Pi, Reial oraz Rei, wprowadzono limit liczby grup z przewodnikiem. Równocześnie będzie mogło tam przebywać od trzech do ośmiu grup.

Zabrania się też używania głośników przez przewodników turystycznych na barcelońskich osiedlach, co ma obniżyć poziom hałasu.

Kary przewidziane za lekceważenie nowego prawa wyznaczono na 1500 euro. W przypadku osób, które złamią przepisy ponownie, mandat wyniesie 3000 euro.

“Celem nowych przepisów jest zachowanie równowagi pomiędzy działalnością gospodarczą a życiem mieszkańców” - uzasadnił barceloński ratusz.

Marcin Zatyka 

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki