Bank Pekao zamierza być bankiem dywidendowym - poinformował Robert Sochacki, wiceprezes banku, kierujący pracami zarządu.


"Pierwsza połowa roku była dla Banku Pekao okresem kontynuacji pozytywnych tendencji w zakresie wyników finansowych. (...) Co ważne dla akcjonariuszy, byliśmy, jesteśmy i nadal zamierzamy być bankiem dywidendowym" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Sochacki.
Bank podał, że jego wskaźnik NPL obniżył się do poziomu poniżej 5 proc. i wyniósł 4,6 proc. (m.in. w wyniku zmian w prezentacji rezerwy na ryzyko prawne kredytów CHF oraz zmianie sposobu prezentacji wolumenów exIdea Bank), co w ubiegłym roku było jednym z kryteriów KNF do potencjalnej wypłaty dywidendy na poziomie nawet 75 proc. zysku.
W kwietniu akcjonariusze Banku Pekao zdecydowali o wypłacie dywidendy w łącznej kwocie 5,04 mld zł, co dało 19,2 zł na akcję. Bank wypłacił dywidendę w wysokości 50 proc. zysku netto z 2023 r. oraz zysku niepodzielonego z 2019 r.(PAP Biznes)
seb/
























































