REKLAMA

Apple gra na nosie UE. "Inne ładowarki będą działać wolniej"

Agata Wojciechowska2023-03-01 11:25redaktor
publikacja
2023-03-01 11:25

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Prawie. Gdy Komisja Europejska wprowadziła standardową ładowarkę USB-C do smartfonów, konsumenci odtrąbili sukces. Teraz jednak pora zejść na ziemię. Apple co prawda się ugnie pod obowiązującymi przepisami, ale znacząco utrudni ich używanie. 

Apple gra na nosie UE. "Inne ładowarki będą działać wolniej"
Apple gra na nosie UE. "Inne ładowarki będą działać wolniej"
fot. Tada Images / / Shutterstock

Apple potrafi porażkę przekuć w sukces, bo jakże inaczej nazwać pomysł, by iPhone'y można było ładować, korzystając ze sprzętu Samsunga czy Xiaomi. Do 2024 roku amerykańska korporacja ma obowiązek zmienić złącze w telefonach sprzedawanych w Unii Europejskiej. Zdawało się, że "Jabłuszko" przyjęło tę porażkę z godnością. Nic jednak bardziej mylnego.

Twitter już ćwierka, że koncern nie zrezygnuje tak łatwo z dochodów, jakie gwarantował im inny osprzęt. Otóż Apple chce certyfikować swoje ładowarki USB-C, a korzystanie z innych kabli znacznie spowolni proces ładowania czy przerzucania danych.

Zgodnie z tymi doniesieniami ich produkcja już ruszyła w Chinach. 

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki