Alior Bank wprowadza nowy cennik

2018-03-08 11:42
publikacja
2018-03-08 11:42

Od czerwca korzystanie z wpłatomatów będzie płatne, ale pojawi się darmowa alternatywa w postaci wpłat Blikiem. Zmienią się opłaty za przelewy w  kontach HAIZ i Rachunki w pakiecie.

/ FORUM

Od czerwca w Alior Banku zacznie obowiązywać nowy cennik. Zmianie ulegnie kilka pozycji, ale tym razem nie ma drastycznych podwyżek. Bank szykuje się do udostępnienia klientom wpłat za pomocą Blika. Taka operacja będzie bezpłatna.

W zamian jednak pojawi się nowa opłata za korzystanie z wpłatomatów zlokalizowanych  w placówkach własnych. Wyniesie 0,2 proc. kwoty wpłaty, nie mniej jednak niż 1 zł (dla posiadaczy Konta Elitarnego i Konta Wyższej Jakości: 0 zł).

Bank zróżnicuje opłatę za wpłatę gotówki we wpłatomatach na rachunek Karty Kibica. Do tej pory operacja taka kosztowała 0,6 proc., min. 1 zł. Od czerwca wpłata w sieci Planet Cash będzie kosztowała 0,35 proc., min. 1 zł, a w pozostałych wpłatomatach (z wyjątkiem umiejscowionych w oddziałach własnych banku) – 0,6 proc., min. 1 zł.

Bank wprowadzi nową opłatę w wysokości 50 zł za wydanie opinii bankowej i pism o charakterze zaświadczeń dotyczących posiadanego przez klienta produktu.

W ramach pakietu HAIZ pojawi się opłata za przelewy krajowe zlecane w oddziałach i placówkach partnerskich w wysokości 8 zł. Wprowadzi też opłatę w wysokości 32 zł za przelew SORBNET powyżej 1 mln zł realizowany przez aplikację mobilną i bankowość internetową.

Z kolei w ramach Konta Rachunki w Pakiecie bank wycofa usługę „Rachunki w Pakiecie”. Dzięki niej użytkownicy mogli opłacać rachunki za media bez dodatkowych opłat. W zamian da posiadaczom konta trzy bezpłatne przelewy w miesiącu w placówkach. Każdy kolejny będzie kosztował 8 zł. Zniesiona zostanie też opłata za dyspozycję utworzenia, modyfikacji i odwołania zlecenia stałego składaną  oddziale lub placówce partnerskiej.

Klienci, którzy używali karty debetowej jako narzędzia do autoryzacji tożsamości w placówkach Aliora (posiadających kartotekę przypisaną do placówki partnerskiej) nie płacili za wydanie i wznowienie karty. Od czerwca bank wprowadzi nową procedurę identyfikacji z wykorzystaniem kodów SMS. W związku z tym wycofane zostaną preferencyjne opłaty za kartę dla tej grupy użytkowników.

To najważniejsze z planowanych zmian. Pozostałe mają charakter porządkowy i redakcyjny.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (4)

dodaj komentarz
mhm
Czyli Konto Wyższej Jakości ciągle ma wszystko bezpłatne, chyba jako jedyne w Polsce ma bezpłatnie np. nielimitowane przelewy (także zlecane w oddziałach i prze telefon, także natychmiastowe), bezpłatne wpłaty we wszystkich bankomatach...
Kto myślał, ten założył póki się dało...
mhm odpowiada pjb
Chciałeś powiedzieć, że mój komentarz to była reklama Alior Banku?

Ech, wam, katolikom, myślenie nie wychodzi... Przecież z komentarza jednoznacznie wynika, że w Aliorze dobre było jedynie Konto Wyższej Jakości, którego obecnie założyć już się nie da, więc nowi klienci nie mają w tym banku czego szukać.
Chciałeś powiedzieć, że mój komentarz to była reklama Alior Banku?

Ech, wam, katolikom, myślenie nie wychodzi... Przecież z komentarza jednoznacznie wynika, że w Aliorze dobre było jedynie Konto Wyższej Jakości, którego obecnie założyć już się nie da, więc nowi klienci nie mają w tym banku czego szukać... To wg Ciebie „auto reklama”?
silvio_gesell odpowiada pjb
Szukasz dziury w całym. Kolega słusznie twierdzi, że obecnie Alior oferuje najlepszy ROR.

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki