Alior Bank wprowadza nowy cennik

Od czerwca korzystanie z wpłatomatów będzie płatne, ale pojawi się darmowa alternatywa w postaci wpłat Blikiem. Zmienią się opłaty za przelewy w  kontach HAIZ i Rachunki w pakiecie.

(FORUM)

Od czerwca w Alior Banku zacznie obowiązywać nowy cennik. Zmianie ulegnie kilka pozycji, ale tym razem nie ma drastycznych podwyżek. Bank szykuje się do udostępnienia klientom wpłat za pomocą Blika. Taka operacja będzie bezpłatna.

W zamian jednak pojawi się nowa opłata za korzystanie z wpłatomatów zlokalizowanych  w placówkach własnych. Wyniesie 0,2 proc. kwoty wpłaty, nie mniej jednak niż 1 zł (dla posiadaczy Konta Elitarnego i Konta Wyższej Jakości: 0 zł).

Bank zróżnicuje opłatę za wpłatę gotówki we wpłatomatach na rachunek Karty Kibica. Do tej pory operacja taka kosztowała 0,6 proc., min. 1 zł. Od czerwca wpłata w sieci Planet Cash będzie kosztowała 0,35 proc., min. 1 zł, a w pozostałych wpłatomatach (z wyjątkiem umiejscowionych w oddziałach własnych banku) – 0,6 proc., min. 1 zł.

Bank wprowadzi nową opłatę w wysokości 50 zł za wydanie opinii bankowej i pism o charakterze zaświadczeń dotyczących posiadanego przez klienta produktu.

W ramach pakietu HAIZ pojawi się opłata za przelewy krajowe zlecane w oddziałach i placówkach partnerskich w wysokości 8 zł. Wprowadzi też opłatę w wysokości 32 zł za przelew SORBNET powyżej 1 mln zł realizowany przez aplikację mobilną i bankowość internetową.

Z kolei w ramach Konta Rachunki w Pakiecie bank wycofa usługę „Rachunki w Pakiecie”. Dzięki niej użytkownicy mogli opłacać rachunki za media bez dodatkowych opłat. W zamian da posiadaczom konta trzy bezpłatne przelewy w miesiącu w placówkach. Każdy kolejny będzie kosztował 8 zł. Zniesiona zostanie też opłata za dyspozycję utworzenia, modyfikacji i odwołania zlecenia stałego składaną  oddziale lub placówce partnerskiej.

Klienci, którzy używali karty debetowej jako narzędzia do autoryzacji tożsamości w placówkach Aliora (posiadających kartotekę przypisaną do placówki partnerskiej) nie płacili za wydanie i wznowienie karty. Od czerwca bank wprowadzi nową procedurę identyfikacji z wykorzystaniem kodów SMS. W związku z tym wycofane zostaną preferencyjne opłaty za kartę dla tej grupy użytkowników.

To najważniejsze z planowanych zmian. Pozostałe mają charakter porządkowy i redakcyjny.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
46 26 mhm

Czyli Konto Wyższej Jakości ciągle ma wszystko bezpłatne, chyba jako jedyne w Polsce ma bezpłatnie np. nielimitowane przelewy (także zlecane w oddziałach i prze telefon, także natychmiastowe), bezpłatne wpłaty we wszystkich bankomatach...
Kto myślał, ten założył póki się dało...

! Odpowiedz
10 14 pjb

Auto reklama, mało sprytnie

! Odpowiedz
15 7 mhm odpowiada pjb

Chciałeś powiedzieć, że mój komentarz to była reklama Alior Banku?

Ech, wam, katolikom, myślenie nie wychodzi... Przecież z komentarza jednoznacznie wynika, że w Aliorze dobre było jedynie Konto Wyższej Jakości, którego obecnie założyć już się nie da, więc nowi klienci nie mają w tym banku czego szukać. .. To wg Ciebie „auto reklama”?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 silvio_gesell odpowiada pjb

Szukasz dziury w całym. Kolega słusznie twierdzi, że obecnie Alior oferuje najlepszy ROR.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne