REKLAMA

Agroliga planuje split akcji w stosunku 1:5

2013-07-15 11:33
publikacja
2013-07-15 11:33

Notowana na NewConnect grupa spożywcza Agroliga planuje split akcji w stosunku 1:5 - podała spółka w komunikacie.

Decyzję w tej sprawie podejmą akcjonariusze na WZ zwołanym na 8 sierpnia.

"Zdecydowaliśmy się na split akcji wierząc, że będzie to jeden z czynników, który poprawi płynność naszych walorów. Niższy nominał akcji może zaktywizować handel naszymi walorami, szczególnie wśród inwestorów indywidualnych" - powiedział cytowany w komunikacie Alexander Berdnyk, prezes Agroligi.

Zarząd spółki liczy, że podział akcji uda się zakończyć przed końcem tego kroku.

Sierpniowe walne spółki zdecydować ma też o przejściu z NewConnect na główny rynek GPW. Zarząd spółki zarekomendował, aby przejściu na główny rynek GPW towarzyszyła emisja akcji.

"Wraz z przeniesieniem notowań chcemy pozyskać kapitał na realizację planu inwestycyjnego, który jest częścią naszej strategii na lata 2013-2015. Według wstępnych założeń do debiutu na głównym rynku może dojść na przełomie 2013 i 2014 roku. Nie chcemy jednak emitować akcji po cenach zbliżonych do obecnych. Uważamy, że aktualna wycena jest niesatysfakcjonująca i wskazuje, że spółka jest bardzo niedowartościowana" - powiedział Berdnyk.

Dodał, że główni akcjonariusze chcą zachować kontrolę nad spółką.

W ciągu najbliższych 2,5 lat grupa zamierza zainwestować do 12 mln euro, z czego 4 mln euro mają pochodzić ze środków własnych. Resztę będzie stanowić finansowanie dłużne, a także pieniądze pozyskane z ewentualnej emisji akcji.(PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki