REKLAMA

ABW ściga Polaków walczących na Ukrainie

2014-12-08 14:06
publikacja
2014-12-08 14:06
ABW ściga Polaków walczących na Ukrainie
ABW ściga Polaków walczących na Ukrainie
/ FORUM

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie ścigać Polaków, którzy walczą na Ukrainie po stronie separatystów. Rzecznik ABW Maciej Karczyński potwierdził, że prowadzone jest postępowanie w sprawie osób, które zaangażowały się w konflikt zbrojny u naszego sąsiada.

Polacy walczący po stronie separatystów będą ścigani (FORUM)

Agencja zainteresowała się sprawą po tym, kiedy dotarły do niej sygnały o obecności Polaków w szeregach formacji zbrojnych separatystów. Każdy taki przypadek jest sprawdzany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, sprawa będzie przekazana do prokuratury.

Maciej Karczyński przypomina, że walka w armii obcego państwa, bądź ugrupowaniach zbrojnych jest przestępstwem. Sprawę tę reguluje kodeks karny. Każdy, kto jest nakłaniany do walki w ugrupowaniach obcego państwa, musi mieć świadomość, że jest w świetle polskiego prawa nielegalne.

Przedstawiciele ABW mówią, że na razie spraw dotyczy dwóch Polaków, którzy walczą na Ukrainie po stronie separatystów. Natomiast nie ma naszych obywateli, którzy wspierają siły rządowe.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A.Pszoniak/dj

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~QQRYQ
Czy walka w wojsku obcego państwa dotyczy tylko żołdactwa dla państw i ugrupowań niepoprawnych politycznie czy wszystkich? Jeśli jest jedno prawo, to co z osobami posiadającymi obywatelstwo polskie a zaciągających się do armii amerykańskiej?
~endi
Dzielni Ci Polacy , walczą z potomkami rezunów ukraińskich co wymordowali w bestialski sposób prawie 100 000 naszych obywateli i przywłaszczyli sobie ich mienie , a wypędzonym nie zapłacili nawet GROSZA odszkodowania ...
~Ed
Wolę Ukraińców niż Rosjan którzy od 300 lat nas męczyli. Niech ruscy zapłacą nam z aokupację i setki tysięcy wymordowanych i przesiedlonych Polaków.
~Dżejms odpowiada ~Ed
A ja nie wolę żadnego oprawcy - tego z zachodu też nie.
~handlarz
Sytuacja na linii Rosja - Ukraina staje się coraz bardziej napięta. Strach pomyśleć co się może dziać, gdy ten konflikt przeistoczy się w konflikt między NATO i Rosją. Czyją stronę zajmą Chiny? Kto może pomóc Ukrainie? Wszystkiego możecie się dowiedzieć tutaj: http://independenttrader.pl/200,ukraina_-_globalny_aspekt_finansowy.html
~zosia
A W OGÓLE TE ABW - TO CZYJA TO BANDA!!!! W POLSCE BYŁOTYLE AFER- AMBER GOLD, INFORMATYCZNA, AUTOSTRADY, WEGIEL pITERA UKRADŁA MIESZKANIE W w-WIE, WALTZ- UKRADŁA I SPORZEDAŁA KAMIENICE PO ZYDKACH ZA TYLKO 3 MLN. GDZIE BYŁO TO ABW!!! CO ROBIŁO PODCZAS ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO-10.04.10R. NA PREZYDENTA I 96 POLAKÓW??? NIC!!! ZACIERAŁO A W OGÓLE TE ABW - TO CZYJA TO BANDA!!!! W POLSCE BYŁOTYLE AFER- AMBER GOLD, INFORMATYCZNA, AUTOSTRADY, WEGIEL pITERA UKRADŁA MIESZKANIE W w-WIE, WALTZ- UKRADŁA I SPORZEDAŁA KAMIENICE PO ZYDKACH ZA TYLKO 3 MLN. GDZIE BYŁO TO ABW!!! CO ROBIŁO PODCZAS ZAMACHU SMOLEŃSKIEGO-10.04.10R. NA PREZYDENTA I 96 POLAKÓW??? NIC!!! ZACIERAŁO ŚLADY PRZESTĘPSTW I PRZESTEPCÓW Z PO!!! DO TEGO SŁU ZY TO CAŁE ABW??? DO MARNOTRAWIENIA PIENIĘDZY PODATNIKA !!!!!
~QQ
odsyłam do oficjalnej strony ABW i sugeruję zapoznać się z zadaniami tej instytucji...
~Zbig
W powodzi codziennego bełkotu w sprawie AFER można zapytać : Gdzie była : policja , prokuratura , CBA , ABW , Urząd Skarbowy (nie płacili podatków Amber Gold,Finroyal - ja zaokrągliłem podatek 0.50 gr. w dół Urząd Skarbowy przysłał pismo celem uregulowania) , Komitet Stabilności Finansowej , Generalny Inspektor informacji W powodzi codziennego bełkotu w sprawie AFER można zapytać : Gdzie była : policja , prokuratura , CBA , ABW , Urząd Skarbowy (nie płacili podatków Amber Gold,Finroyal - ja zaokrągliłem podatek 0.50 gr. w dół Urząd Skarbowy przysłał pismo celem uregulowania) , Komitet Stabilności Finansowej , Generalny Inspektor informacji Finansowej , Ministerstwo d/s walki z korupcją , wreszcie KNF wszyscy byli bezradni a mają obowiązek chronić porządek w państwie.Warszawa była oblepiona gigantycznymi bilbordami reklamującymi złodziei z amber gold i Finroyal wszyscy wtedy mieli klapki na oczach łącznie z KNF-em. Gazeta wyborcza zgarnęła miliony za reklamę oszustów jakoś nigdzie nie wyczytałem ostrzeżeń KNF-u . To samo dotyczy reklam oszustów w radio i TV. To jest SPRAWIEDLIWOŚĆ po polsku.
~Dżejms odpowiada ~Zbig
Trzeba zaokrąglić pół ale miliona w dół (a lepiej miliarda - nikt nie zauważy, nie będzie miał odwagi) wtedy nosi to nazwę nieprawidłowości. Np był art. nt. budowy stadionu we Wrocku - tam "nieprawidłowości" były na dziesiątki milionów. Tak się nazywa złodziejstwo z rozmachem.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki