REKLAMA
PIT 2023

AB w czerwcu chce przenieść 100 proc. operacji do nowego magazynu

2016-05-17 15:48
publikacja
2016-05-17 15:48

AB zakłada, że do połowy czerwca przeniesie wszystkie operacje do nowego magazynu w Magnicach. W starym magazynie chce świadczyć usługę logistyczną i już negocjuje pierwszą umowę. AB zakłada w kolejnych kwartałach dalsze dynamiczne wzrosty w segmencie zabawek.

"Obecnie w nowym magazynie realizujemy około 70 proc. operacji. Do połowy czerwca 100 proc. operacji przeniesiemy już do nowego magazynu w Magnicach" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami i analitykami Grzegorz Ochędzan, członek zarządu ds. finansowych.

Poinformował, że w starym magazynie spółka planuje świadczyć usługę logistyczną.

"Jesteśmy na dobrej drodze, jeśli chodzi o rozmowy z potencjalnymi klientami. Chcemy wykorzystać naszą automatykę i zasoby. Nie będą to jednak bardzo duże umowy" - powiedział Ochędzan.

"Pierwsze usługi zaczniemy świadczyć w czerwcu lub lipcu. Z jednym klientem, z którym rozmawiamy, będziemy blisko progu rentowności w tym magazynie. Nasza kwartalna amortyzacja tego magazynu z amortyzacją automatyki to około 360 tys. zł - tej perspektywy niewiele nam brakuje do osiągnięcia rentowności" - dodał.

W ocenie AB jednym z segmentów, który ma szanse utrzymać wysoką dynamikę przychodów w przyszłości jest segment zabawek.

"Jest dobrze jeżeli chodzi o Reckmana. Mamy kontynuację solidnych wzrostów. Widzimy możliwość dalszych dynamicznych wzrostów w kolejnych okresach. Do końca roku mamy ambitny plan osiągnięci 200 punktów sieci franczyzowej Wyspa Szkrabów" - powiedział.

Na rynku czeskim wsparciem dla wzrostu ATC mają być m.in. nowe fiskalizacje.

"Jest prowadzona fiskalizacja w Czechach i spodziewamy się dużej wymiany starych kas fiskalnych w Czechach, oraz zakupu nowych kas przez objęcie obowiązkiem nowych grup" - powiedział Ochędzan.

Członek zarządu AB przyznał, że w I kw. obserwował spadek aktywności zakupowej dużych partnerów spółki oraz bardzo niską liczbę przetargów, ale obecnie zauważa pewną poprawę.

"Widzimy lekkie odmrożenie odbiorów przez sieci handlowe, czyli towary, które mieliśmy w magazynie zaczęły nam schodzić. Jeżeli chodzi o przetargi to na razie nie zauważyliśmy ożywienia" - powiedział.(PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Czechy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki