Podwyżki na kontach oszczędnościowych i lokatach oraz brak zmian w cennikach kont osobistych – to najważniejsze z pozytywnych informacji na rynku bankowym, które do tej pory przyniósł nam listopad.


1 listopada 2022 r. Credit Agricole wprowadził nową tabelę oprocentowania. Zmiany były kosmetyczne i dotyczyły wzrostu stawki na Rachunkach oszczędzam o 0,04 pp. wynikłej ze wzrostu stawki WIBOR 1M. Od tego dnia zaczęła także obowiązywać obniżona stawka standardowa dla kont oszczędnościowych Nest Banku założonych do 21 kwietnia 2022 r.
2 listopada br. to dzień wprowadzenia sporych podwyżek na kontach oszczędnościowych w Aion Banku. Najwyższe oprocentowanie to 8 proc. rocznie, które dotyczy posiadaczy planu All-Inclusive.
Reklama3 listopada br. mBank poinformował klientów na stronie internetowej o wprowadzaniu Blika zbliżeniowego w walutach obcych dla urządzeń na Androidzie. O takich planach wspominał już w czerwcu br. Czytaj więcej: Blik zbliżeniowy w walutach obcych w mBanku.
Tego samego dnia VeloBank (d. Getin Noble Bank) odświeżył ofertę Lokaty na Nowe Środki, podnosząc stawki i oferując 8 proc. rocznie na depozycie na 2 miesiące.
4 listopada br. weszły w życie nowe tabele oprocentowania w trzech bankach – w Banku Millennium, który podniósł oprocentowanie na Lokacie Horyzont Zysku, Lokacie Mobilnej i Lokacie Urodzinowej, w Inbanku, który na półrocznej Lokacie standardowej daje teraz 8 proc. w skali roku oraz Toyota Banku, który wziął na tapet stawki na Lokacie Standard, Lokacie Plus i Lokatach Sprint.
To nie koniec roszad na rynku kont oszczędnościowych i lokat, bowiem w tym miesiącu kończy się kilka promocji z wysoką stawką.
Pod koniec listopada należy spodziewać się startu rebrandingu oddziałów Getin Noble Banku na VeloBank. Jest to związane z przymusową restrukturyzacją Getin Noble Banku, która rozpoczęła się pod koniec września br.
Pełne zestawienie na PRNews.pl: Bankowcu, zobacz, co twoja konkurencja szykuje na listopad 2022 r.
Monika Dekrewicz