REKLAMA

Zarząd MLP Group podjął uchwałę ws. emisji do 2.621.343 akcji serii F

2022-11-29 20:36
publikacja
2022-11-29 20:36

Zarząd MLP Group podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję do 2.621.343 akcji serii F z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru - podała spółka w komunikacie. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup działek pod nowe inwestycje magazynowe na rynkach, na których MLP Group jest już obecne.

Zarząd MLP Group podjął uchwałę ws. emisji do 2.621.343 akcji serii F
Zarząd MLP Group podjął uchwałę ws. emisji do 2.621.343 akcji serii F
fot. Robert Gardziński / / FORUM

MLP Group poinformował we wtorek, że rozpoczyna publiczną ofertę akcji serii F w drodze subskrypcji prywatnej. Nowo emitowane walory stanowić będą do 12,3 proc. istniejącego kapitału zakładowego i do 10,9 proc. kapitału po zarejestrowaniu akcji nowej emisji.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem budowanie księgi popytu rozpocznie się niezwłocznie i prowadzone będzie do 1 grudnia br. (czwartek) do godz. 17.00. Subskrypcja potrwa od 2 do 8 grudnia br., kiedy nastąpi ostateczny przydział.

Cena emisyjna emitowanych walorów zostanie określona po przeprowadzeniu budowy księgi popytu.

Liczba akcji, które zostaną zaoferowane w procesie book-building'u wynosi do 1.310.672, przy czym - biorąc pod uwagę wyniki procesu - zarząd może podjąć decyzję o zwiększeniu tej liczby o dodatkowe 1.310.671 akcji.

Oferta jest prowadzona bez prospektu i skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych i inwestorów nabywających akcje za nie mniej niż równowartość 100.000 euro.

"Inwestorzy, posiadający na koniec dnia 28 listopada 2022 roku nie mniej niż 1 proc. (213 737 akcji) akcji MLP Group, będą mieli prawo pierwszeństwa do objęcia nowych akcji w wysokości proporcjonalnej do ich stanu posiadania. Do objęcia nowych akcji zobowiązał się jednocześnie większościowy akcjonariusz ILDC (Israel Land Development Company Ltd.). ILDC subskrybuje akcje w liczbie umożliwiającej utrzymanie posiadanego bezpośrednio i pośrednio udziału w kapitałach własnych (economic interest) spółki na dotychczasowym poziomie 41,3037 proc." - napisano w komunikacie.

"Spółka oraz ILDC złożyły jednocześnie zobowiązanie, z zachowaniem standardowych wyłączeń, że nie będą, między innymi, sprzedawać akcji serii F ani wychodzić na rynek z nową ofertą akcji w okresie, odpowiednio, 180 dni od dnia ustalenia ceny emisyjnej (lock-up) w przypadku Spółki oraz w okresie od dnia rozpoczęcia procesu bookbuilding oraz do dnia przypadającego 180 dni po pierwszym dniu notowań praw do Akcji Serii F na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w przypadku ILDC" - dodano.

Funkcję globalnego koordynatora oferty pełni Erste Securities Polska. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki