Wyłudzali mieszkania od chorych i starszych

Biuro nieruchomości wyłudzało mieszkania. Policjanci z łódzkiego CBŚ we współpracy z prokuraturą zatrzymali 8 związanych z nim osób. Ich ofiarami padały osoby starsze, niedołężne lub będące w trudnej sytuacji finansowej. Wstępne zarzuty dotyczą 13-stu pokrzywdzonych i ich lokali o łącznej wartości co najmniej miliona złotych.

Mechanizm zawsze wyglądał podobnie: osoby współpracujące z łódzką firmą wyszukiwały za pośrednictwem spółdzielni mieszkaniowych czy ośrodków pomocy społecznej zadłużone lokale, których właściciele byli w trudnej sytuacji finansowej. Zdesperowane osoby ufały obietnicom pomocy o spłacie zadłużenia i zapewnieniu tańszego lokum. Podpisywały w obecności notariusza pełnomocnictwa odnośnie dalszych działań i tym samym traciły jakikolwiek wpływ na to, co działo się z ich mieszkaniem. Po fakcie dowiadywali się, że zostali wymeldowani i już nie mają domu.

Oszuści nie wywiązywali się ze zobowiązań finansowych. Grozi im do ośmiu lat więzienia.


IAR/Bartłomiej Juszczak Radio Łódź/ab


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ~Dan

pasorzyty poslkie, ale uwas syf wtym smierdzoncym kraju, Daek z USA, bylem w polsce , uwas same podle uszukiwanie , od jedzienia do samochodu, w USA placimy za wszystko 30% miej nisz w polsce a zarobki 5 razy wysze, Unia pasorzytow u was rzadzi

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne