REKLAMA

Wicepremier Piotr Gliński został objęty kwarantanną

2020-10-14 12:14, akt.2020-10-14 12:47
publikacja
2020-10-14 12:14
aktualizacja
2020-10-14 12:47
fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera RP

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński został objęty kwarantanną. To efekt informacji o stwierdzeniu obecności koronawirusa u biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Komisji Episkopatu Polski - poinformowało w środę MKiDN.

Jak wyjaśniono na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), "w piątek wicepremier Gliński uczestniczył w uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. +Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha+, w której brał udział również biskup Miziński".

"Podczas sesji wicepremier przestrzegał zasad dotyczących zakrywania twarzy (z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia) oraz zachowania dystansu społecznego" - podkreślono.

Zapewniono, że prof. Gliński "czuje się dobrze, nie ma żadnych symptomów choroby, pracuje zdalnie".

"Stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Test na obecność koronawirusa będzie miał przeprowadzony zgodnie ze wskazaniami GIS" - czytamy na stronie MKiDN. "Wicepremier pozostaje w izolacji, jest oddzielony także od rodziny i domowników (oddzielne mieszkanie)" - dodano.

Wicepremier Gliński: czuję się dobrze; oczekuję na przeprowadzenie testu

W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu - napisał w środę na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

"W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych - dystans, dezynfekcja, maseczka! Chrońmy siebie i innych!" - zaapelował minister kultury. 

(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (6)

dodaj komentarz
atx
mieczem wojujesz od miecza giniesz
jes
Miejmy nadzieję, że będzie to kwarantanna dożywotnia.
ajwaj
Któs u PISa-Boyz zostanie ? :)
Satanisci PISy sciagaja nieszczescia
grab
Nawet św. JPII nie pomógł..., co za rozczarowanie.
samsza
Jest na kwarantannie, a przebywa w izolacji.
To machloje typowe dla mafii, albo służb specjalnych, aby dezinformować, wprowadzać zamęt, bo jak się coś zdarzy to powiemy jak nam wygodniej, wygodniejsza będzie izolacja to będziemy murem, że był na izolacji, broń boże na kwarantannie.
trooper
Kolejna PIS-głowa z wirusem? LOL

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki