REKLAMA

W Irlandii wymóg kwarantanny w hotelach dla przybyszów z kolejnych 26 państw

2021-04-02 01:05
publikacja
2021-04-02 01:05
W Irlandii wymóg kwarantanny w hotelach dla przybyszów z kolejnych 26 państw
W Irlandii wymóg kwarantanny w hotelach dla przybyszów z kolejnych 26 państw
fot. Marcos del Mazo / / Shutterstock

Irlandia rozszerzyła w czwartek wieczór obowiązek odbywania 12-dniowej płatnej kwarantanny w wyznaczonych hotelach przez przyjezdnych z kolejnych 26 państw i terytoriów. Mimo sugestii naczelnego lekarza kraju rząd nie dopisał do listy żadnego kraju UE ani USA.

Wśród krajów dodanych do listy jest dziewięć europejskich: Albania, Andora, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia Północna, Mołdawia, Monako, San Marino i Serbia, a także m.in. Izrael, Katar i Nigeria. W przypadku wszystkich nowo dopisanych państw i terytoriów obowiązek odbycia kwarantanny w hotelach wejdzie w życie w najbliższy wtorek od godz. 4 rano.

Ponieważ z liczącej dotychczas 33 pozycji listy zdjęty został Mauritius, obowiązkowa kwarantanna w hotelach będzie dotyczyła przyjazdów z 58 państw i terytoriów - 19 z Afryki, 18 z obu Ameryk, po 10 z Europy i Azji oraz jednego z Oceanii. Jedynym państwem członkowskim UE, po przyjeździe z którego jest jest to wymagane, pozostaje Austria.

Irlandzki rząd dyskutował w czwartek po południu nad rozszerzeniem tego wymogu także na przyjeżdżających z kilkunastu kolejnych krajów, w tym Francji, Niemiec, Włoch oraz USA, co sugerował naczelny lekarz kraju, ale między ministrami nie było zgody w tej sprawie i na razie nie podjęto takiej decyzji.

Kwarantannę w hotelach muszą odbyć osoby, które były w którymkolwiek z krajów z listy w ciągu 14 dni przed przyjazdem do Irlandii. Trwa ona 12 dni, choć może zostać skrócona do 10, jeśli przeprowadzony w tym dniu test da wynik negatywny. Koszt kwarantanny, który obejmuje zakwaterowanie z wyżywieniem, transport z lotniska do hotelu, ochronę i testy na obecność koronawirusa, to 1850 euro. Wymóg kwarantanny dotyczy także podróżnych, którzy przyjechali do Irlandii bez negatywnego wyniku testu typu PCR, co jest warunkiem wjazdu do kraju. W ich przypadku kwarantanna trwa do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu, a jej koszt to 150 euro dziennie.

Obowiązek odbycia kwarantanny w hotelach po przyjeździe z krajów wysokiego ryzyka wszedł w życie w poprzedni piątek, 26 lutego. Jak poinformowała publiczna służba zdrowia, obecnie odbywa ją 148 osób.

Bartłomiej Niedziński

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki