REKLAMA

UPC Polska wprowadził do oferty usługi komórkowe w oparciu o sieć Play

2019-07-17 12:24
publikacja
2019-07-17 12:24

UPC Polska rozpoczął oferowanie usług telefonii komórkowej - podał operator w komunikacie prasowym. Usługi świadczone są w oparciu o sieć Play Communications, na podstawie umowy z września 2017 roku.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

W ramach współpracy Play pełni rolę operatora infrastrukturalnego dla UPC Polska, które świadczy usługi mobilne jako tzw. operator wirtualny (MVNO).

Play dostarcza już obecnie usługi operatora infrastruktury m.in. dla największej sieci MVNO w Polsce, Virgin Mobile, która na koniec 2018 roku miała 420 tys. klientów.

UPC Polska jest największym operatorem kablowym w kraju. Na koniec marca 2019 roku sieć miała 1,46 mln klientów, korzystających łącznie z 3,09 mln usług - telewizji, szerokopasmowego internetu i telefonii stacjonarnej.

Play nie podaje bezpośrednio przychodów od operatorów wirtualnych, ujmuje je natomiast w ramach "pozostałych przychodów detalicznych". W 2018 roku pozycja ta sięgnęła 172,3 mln zł i - jak podał operatora - składały się na nią "głównie" przychody od MVNO oraz przychody z usług realizowanych na rzecz abonentów zagranicznych sieci telekomunikacyjnych, z którymi Play zawarł umowy roamingu międzynarodowego. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki