„Zaproszenie, które w piątek 18 maja rozsyłał MCI Management, nie zawiera żadnych szczegółów dotyczących inwestycji. Wiadomo jedynie, że jest to największe przedsięwzięcie w historii funduszu, tzw. megaticket.” – podaje dzisiejszy „Parkiet”.
Pomimo milczenia przedstawicieli MCI na temat szczegółów projektu, „Parkiet” publikuje kilka informacji na ten temat. „Fundusz nie zamierza zmieniać sektora, w którym lokuje pieniądze. Dlatego, podobnie jak i w poprzednich przypadkach, jest to szeroko rozumiana branża IT. Inwestycja dotyczyć ma grupy sześciu powiązanych ze sobą firm działających w naszej części Europy, ale obecnych także w krajach „starej” Unii Europejskiej.” – czytamy dalej w „Parkiecie”.
„Na rynku nie ma wiele spółek pasujących do takiego opisu, które mogłyby kosztować kilkadziesiąt, a może i kilkaset milionów złotych. Jedną z nich może być telekomunikacyjny operator GTS. (…) GTS CE, za którym stoi rosyjski kapitał, od kilku miesięcy jest wystawiony na sprzedaż. Grupa w 2006 roku miała 390 milionów euro przychodów.” – podpowiada „Parkiet”.
Więcej na temat tajemniczej inwestycji MCI w dzisiejszym „Parkiecie”, w artykule Dariusza Wolaka pt.”Tajemnicza megainwestycja podbiła kurs MCI Management”.
M.D.