REKLAMA

Spadki na GPW. CD Projekt, Mercator, KGHM i JSW mocno w dół

Michał Kubicki2021-10-21 18:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-10-21 18:00
Spadki na GPW. CD Projekt, Mercator, KGHM i JSW mocno w dół
Spadki na GPW. CD Projekt, Mercator, KGHM i JSW mocno w dół
fot. KeyFame / / Shutterstock

Pod znakiem silnej przeceny CD Projektu oraz spółek surowcowych upłynęła czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie. Po drugiej stronie rynku znalazły się rekordowo drogie akcje Dino Polska.

Czwartkowa sesja na większości indeksów przybrała czerwony kolor. WIG20 spadł o 0,65 proc., do 2427,35 pkt. Pozostałe indeksy zanotowały nieznaczne spadki: mWIG40 zniżkował o 0,36 proc., a sWIG80 o 0,25 proc. W efekcie szeroki WIG stracił 0,54 proc., osuwając się poniżej 74 000 pkt. Obroty przekroczyły 1,4 mld zł.

Bankier.pl

Wyraźny udział w spadkach flagowego indeksu miał CD Projektu (-6,51 proc. przy ponad 225 mln obrotu), który zareagował negatywnie na doniesienia ze spółki o kalendarzu wydawniczym dotyczącym "Cyberpunka" i "Wiedźmina" na konsole nowej generacji.

Mocno taniały także spółki surowcowe takie jak KGHM -6,7 proc. (w ślad za taniejącą miedzią) czy JSW (-6,05 proc.), które razem z całym węglowym sektorem kontynuuje oddawanie wcześniejszych wzrostów po doniesieniach chińskich władz o możliwej interwencji, aby zapobiec niedoborom energii. W dół poszedł także Mercator, który po wczorajszym odbiciu, dziś znowu mocno spadał, kończąc sesję na -6,94 proc. Kilkuprocentowy spadek zaliczyły także spółki paliwowe PKN Orlen (-2,71 proc.) oraz Lotos (-1,68 proc.)

Ponownie na plus wyróżniło się Dino Polska, osiągając swoje maksimum w trakcie sesji na poziomie 376,30 PLN i kończąc dzień 1,63 proc. na plusie.

Konkurs

Giełdowe przysłowie mówi „Byki wchodzą po schodach, niedźwiedzie skaczą z okien".

Zaproponuj swoją wersję tego powiedzenia - najciekawsze nagrodzimy!

Na szerokim rynku na plus wyróżniały się Alumetal (6,44 proc.) po publikacji wyników, Getin Holding (9,14 proc.) przy wyraźnie wyższych niż średnia obrotach (11,9 mln PLN) oraz Milkiland (37,11 proc.) czy Airway (20,24 proc.), którego notowania zostały przed końcem sesji wstrzymane, a wszystko to bez żadnego komunikatu ze spółki.

Dużej przeceny doświadczyły natomiast akcje innych gwiazd węglowej hossy: Coal Energy (-21,45 proc.), Bumechu (-17,32 proc.) czy Bogdanki (-11,05 proc.).

Źródło:
Michał Kubicki
Michał Kubicki
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Absolwent finansów i rachunkowości na UMCS w Lublinie. W czasie studiów zainteresował się giełdą i rynkami finansowymi, które to zainteresowania rozwinął na SGH w Warszawie na kierunku Bankowość Inwestycyjna. Na co dzień obserwuje notowania warszawskiej giełdy, by przekazać czytelnikom portalu najważniejsze informacje z parkietu oraz przybliżyć istotne wiadomości ze spółek.

Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki